«Смерть» мажоритарної системи й перехід на стовідсоткову «пропорційку» — це саме те, про що вже кілька років мріють опозиційні політичні сили. Тому, природно, поведінка «Нашої України» та Блоку Тимошенко, які всіма силами намагалися завадити ухваленню закону про вибори народних депутатів, де йдеться саме про обрання парламентаріїв суто за партійними списками, багатьох прихильників опозиції дещо здивувала. Насправді ж усе дуже просто й логічно. «Зараз пропорційна система — це передумова для конституційної реформи. Саме тієї реформи, що знищує країну, краде у всіх нас надію на перемогу здорового глузду бодай у майбутньому, — пояснила в інтерв'ю «Українській правді» лідерка БЮТі Юлія Тимошенко. — Навіть дуже гарні концепції за певних обставин і в певний час можуть бути неефективними. Було б неправильно зараз відстоювати закон про пропорційні вибори тільки тому, що ми цього вимагали під час акції «Повстань, Україно». Пропорційна система, яку протягує Медведчук, ламаючи парламент, сьогодні не потрібна нікому».
Окрім того, пані Юля переконана, що після того, як Банкова проведе потрібну їй політреформу, «більшовики» рано чи пізно «воскресять» мажоритарну систему, хай навіть у якомусь замаскованому вигляді. На думку Тимошенко, зробивши свою справу, більшість і влада вже не цікавитимуться позицією не лише «НУ» та БЮТі, а й своїх нинішніх союзників по реформаторству. « Я вважаю дії СПУ й КПУ глибоко не логічними, — пояснила Ю.Т., назвавши поведінку цих партій «самогубством». — Сьогодні вони, входячи у спільну коаліцію з Медведчуком і Кучмою, дезорієнтують своїх прихильників у народі. (...) Жодного зиску від цієї реформи ліві партії не отримають, більше того — спричинять великі сумніви щодо вірності обраного лівими шляху. Не можна вести «партнерські переговори» з канібалами про засади вегетаріанства. Для репутації і збереження партійного авторитету краще було б зберегти мажоритарно-пропорційну систему ще на ціле століття, ніж сідати за стіл переговорів iз Медведчуком та робити його реформи».
Тепер, коли Соцпартія та КПУ, «які все політичне життя декларували позбавлення України від кримінального режиму», «фактично приводять цей режим до майбутньої влади від 2004 року і надалі», доля реформи, за словами пані Юлі, залежить від тих мажоритарників, які ризикнули проявити свою громадянську позицію, висловивши протест проти нав'язуваного їм Банковою «пропорційного» закону. Похвалила опозиційна лідерка й Володимира Литвина, який, на її думку, гідно займає позицію Голови Верховної Ради і намагається зупинити знищення парламентаризму в Україні.
Але, попри всі застереження опозиційної наразі «двійки», той день, коли більшість разом із «лівими» мінятиме Конституцію, неухильно наближається. Однак здаватися без бою противники реформи не збираються: як раніше й обіцяла Юлія Володимирівна, її блок разом із «Нашою Україною» готується до народного повстання, «діставши нашу громадянську зброю». Йдеться, звісно, не про кулемети («Ми що, в Чапаєва граємо?»), а про «протести, вимоги до влади, тиск на владу». «Це нормальне явище, яке є у всіх країнах цивілізованого світу», — пояснила Тимошенко. А на скептичне запитання «УП» щодо того, чи вірить вона після чотирьох років марних акцій протесту в можливість усунути режим таким чином, провідниця БЮТі відповіла: «Я вірю в те, що дії народу мусять бути адекватними діям і задумам влади. (...) Це потрібно робити, аби продемонструвати неприйняття людьми того, що називається антиконституційним заколотом».
Щодо співпраці опозиційних сил на президентських виборах Ю. В. розповіла, що її блок підготував проект угоди про створення передвиборчої коаліції, і цей документ уже передано не тільки «Нашій Україні», а й Соцпартії. За словами пані Юлі, з «нашими» позиція БЮТі щодо коаліційних домовленостей повністю збігається. І, попри розбіжності у поглядах на конституційну реформу, обидві політичні сили дуже сподіваються на те, що соціалісти все-таки будуть разом із ними. Деталі коаліційної угоди поки що не розголошуються, хоча, як запевнила Тимошенко, прізвище єдиного кандидата від об'єднаної опозиції в цьому документі вказане. Чиє? «Ви не будете розчаровані!» — сказала пані Юля.