Важкі часи для чемпіона
Ідеться насамперед про «Азовмаш» — шестиразового чемпіона України. У міжсезоння «азовці» досить активно працювали над пошуками нових виконавців. Контракти підписали із 27–річним американським форвардом Еріком Деніелсом та українцем Євгеном Подорваним, який повернувся до Маріуполя з Сум. Американець же чотири роки тому навіть устиг провести 21 поєдинок у складі клубу НБА «Сакраменто кінгз», а потім пограв і в Італії.
Але вже перший матч засвідчив, що компенсувати втрати таких виконавців, як Сергій Ліщук, Халід Ель–Амін та Діжон Томпсон, маріупольцям буде важко. На власному майданчику чемпіони мінімально програли «Миколаєву» — середнякові попереднього сезону в суперлізі. Після цього фіаско тренер господарів Рімас Гірскіс нарікав на відсутність у команді конкурентоздатної молоді з українським паспортом. Не краще відгукнувся литовець і про легіонерів, які не показали в стартовому поєдинку найкращих кондицій.
А от наставник «Миколаєва» Володимир Полях зізнався, що зовсім не очікував перемоги. «Ми їхали до Маріуполя з бажанням не зганьбитися», — якщо вже чемпіона навіть нехотячи переграють на його майданчику, то справи в нього кепські.
У Києві — нові лідери
Київський «Будівельник» також володіє шістьма титулами чемпіона країни. Щоправда, «Будка» ставала кращою з 1992 по 1997 роки, і цей період уже багатьма вболівальниками якось призабувся. Цього ж сезону «будівельники», чи, як їх зараз намагаються називати, «гладіатори» (через шолом на оновленій емблемі клубу), всерйоз сподіваються стати першими. Одна з підстав — надійне фінансування, чим може похвалитися навіть не кожен клуб з еліти українського футболу.
Відповідні й найпомітніші придбання: лідер «Азовмашу» останніх років Халід Ель–Амін та литовський центровий Міхаілас Анісімовас, який раніше грав за різноманітні прибалтійські команди. Саме ці виконавці й були найвлучнішими у стартовому протистоянні киян із львівською «Політехнікою».
Зовсім інакші справи у «Києва», який ще минулого сезону вирішив відмовитись від послуг легіонерів, а тренувати команду довірив Віталію Чернію, наставникові дубля. Підсилювались «жовто–зелені» теж українцями: досвідчений 36–річний форвард Дмитро Брянцев ще пам’ятає столичний ЦСКА, за який бігав у середині 1990–х. А от колишній сербський оборонець «вовків», один із їхніх найкращих снайперів Нікола Васич, знайшов прихисток у Львові.
Але й навіть суто українських сил «Києву» вистачило, аби здолати дніпродзержинський «Дніпро–Азот». Першу скрипку в складі «вовків» зіграв молодий Максим Пустозвонов, на рахунку якого 26 очок та 10 підбирань. Досвідчений Брянцев «накидав» 19 пунктів. «Хлопці в мене молоді, часто команда страждає від надлишку емоцій. Але перемагаємо, і це приємно», — прокоментував стартову звитягу головний тренер «Києва».
У гостях як удома
Не позаздриш зараз івано–франківській «Говерлі»: нещодавно рада засновників суперліги заборонила прикарпатцям проводити ігри на власному майданчику, оскільки покриття в їхньому залі занадто жорстке й не відповідає стандартам ліги. Поки франківці як слід облаштують зал, домашні зустрічі вони гратимуть... на майданчиках команд, які мали б їхати до «Говерли» в гості.
Тому й довелося колективу Євгена Мурзіна «приймати» «Кривбас–баскет» у Кривому Розі. Там «Говерла» розгромно поступилася. Утім міжсезонні придбання, серед яких виділяється колишній центровий «Будівельника» Володимир Орленко, дають франківцям надію на майбутні перемоги.
ТАБЛО
Суперліга. Чоловіки. 1–й тур. «Азовмаш» (Маріуполь) — «Миколаїв» — 66:67, «Будівельник» (Київ) — «Політехніка» (Львів) — 82:72, «Ферро» (Запоріжжя) — «Одеса» — 104:80, «Дніпро» (Дніпропетровськ) — «Донецьк» — 84:85, «Хімік» (Південне) — «Грифони» (Сімферополь) — 76:72, «Говерла» (Івано–Франківськ) — «Кривбас–баскет» (Кривий Ріг) — 58:80, «Київ» — «Дніпро–Азот» (Дніпродзержинськ) — 82:80.