Другий день ІХ Львівського міжнародного економічного форуму подарував приємні новини. Так, представник Європейського банку реконструкції і розвитку Андре Куусвек пообіцяв, що його організація фінансуватиме в Україні 185 проектів на загальну суму 4,5 млрд. євро. Пощастить фінансовій, агропромисловій і транспортній сферам. За підрахунками аналітиків, 2008 рік став рекордним у плані інвестицій, але й нинішнього та наступного року значного спаду не буде. Головним чином — завдяки Євро–2012 та різноманітним інвестфорумам. Як заявив старший консультант компанії «Футур–Бренд» Стів Сантанджело, за статистикою, впізнаваність бренду «Україна» серед інвесторів стоїть на 68–му місці зі 100 країн. Але серед тих, хто побував у нашій державі, Україна пересувається на 21–ше місце.
Господар форуму, львівський «губернатор» Микола Кміть, ставиться до інвестиційного успіху регіону доволі скептично. «З одного боку, ніби все добре — гроші надходять, — каже він. — Але в цій справі треба завжди дивитися на сусіда. І якщо в нього справи кращі, то варто задуматися, чому так». Водночас пан Кміть вважає нинішній форум надуспішним: «Ми недавно повернулися з подібного заходу у Лондоні. Не можу сказати, що в нас гірше. Навіть чимало важливих аспектів, які ми змогли виконати, організатори британського саміту пропустили. Саме з огляду на те, що вони — великі, а ми — початківці».
Великим успіхом дійства було також те, що вперше захід відвідали і Президент України, і Прем’єр–міністр. За словами Кмітя, область витратила невеликі гроші (з обласного бюджету виділили 400 тис. грн., а решту надали спонсори), зате отримала значну іміджеву перевагу. Тільки за останні дні напередодні візитів Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко держава компенсувала місцевим бізнесменам 40 мільйонів гривень. «Було 60 мільйонів боргу, стало 20», — коментують задоволені представники місцевої влади.
Якщо Ющенко відкрив форум, то Тимошенко приїхала до Трускавця, аби взяти участь у закритті дійства й засіданні клубу регіональних лідерів. За участю Юлії Володимирівни та членів її уряду підприємці ділилися думками про те, якими мають бути актуальні механізми соціально–економічного розвитку України в умовах кризи. Фінальним акордом стало підписання меморандуму «Клубу регіональних лідерів».
Перебуваючи у столиці Галичини, глава уряду у своєму стилі відзначила гостру місцеву проблему: «Я оглянула хід виконання, динаміку виконання забезпечення Львова і 50 населених пунктів біля Львова питною водою, водою гарячою, холодною на цілодобовій основі... І ми хочемо прозвітувати перед львів’янами, що до кінця цього року 100 відсотків людей, які мешкають у Львові й області, будуть із водою».
Наступний форум Микола Кміть має намір зробити міжнародним. Зібрання, мабуть, остаточно переїде зі Львова у курортний Трускавець — насамперед через те, що в обласному центрі немає готельного комплексу, який дозволив би проводити всі заходи під одним дахом. А найефективнішим спілкування виходить, коли бізнесмени бачаться 24 години на добу.
ПЛАНИ
Національне агентство з іноземних інвестицій та розвитку розробило для уряду програму із залучення в 2010 році зовнішніх інвестицій на суму 12 млрд. доларів для реалізації інфраструктурних проектів. Про це на форумі в Трускавці повідомив радник Прем’єр–міністра з питань іноземних інвестицій, нардеп Владислав Каськів.