Учора Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визначалася, хто буде Генеральним секретарем Ради Європи — цієї найбільшої європейської організації — на наступні п’ять років. Членами ПАРЄ є 47 країн, репрезентовані 318 депутатами національних парламентів. Кількість делегатів від кожної окремої країни пропорційна кількості населення. З огляду на це найбільше депутатів у ПАРЄ від Росії — 18.
Кандидатів на генерального секретаря РЄ було двоє, обидва представляли лівий політичний спектр і обидва свого часу очолювали уряди своїх країн: Влодзімеж Цімошевич — Польщі та Торнбйорн Ягланд — Норвегії. Переміг глава норвезького Стортингу, котрий є ще й екс–керівником МЗС своєї країни.
Шанси обох кандидатів–соціалістів були рівними. Вибір залежав від голови найбільшої фракції ПАРЄ — християнських демократів. Але жодна з двох найбільших фракцій — ані християнсько–демократична Європейська народна партія, ані Соціалістична партія, які разом мають дві третини голосів, — не прийняла рішення про консолідоване голосування. Вибір залишили за кожним конкретним депутатом. Християнські демократи, як і соціалісти, вважали обох претендентів гідними очолити Раду Європи. Тому вибір визначався голосуванням представників менших фракцій — лібералів та демократів. А ще більше — позицією делегації Росії.
Польська делегація переконувала колег голосувати за Цімошевича, оскільки він зробить більш інтенсивною діяльність Ради Європи в Центральній та Східній Європі. Хоча глава російської делегації Костянтин Косачов запевняв, що росіяни не заперечують проти жодного з кандидатів, але вони переконували делегатів із країн колишнього СРСР голосувати за норвежця. По–перше, росіянам властива патологічна нелюбов до поляків, по–друге, вони пам’ятають, що польська делегація була ініціатором резолюції із засудженням Росії за минулорічну інтервенцію до Грузії та закликала позбавити російських делегатів права голосу в ПАРЄ.
У підсумку за Цімошевича віддали голоси 80 депутатів ПАРЄ, тоді як за Торнбйорна Ягланда — 165.