Те, що Віталій Данилов за нинішніх обставин недовго протримається на посаді керманича елітного футбольного дивізіону, було видно ще після його обрання президентом прем’єр–ліги у липні. Фігуру власника першолігового «Харкова» тоді підтримали 11 із 16 чільників клубів «вишки», а в опозиції залишилися «Металіст», «Динамо», «Дніпро», «Кривбас» та «Арсенал». Особливо відчутним конфлікт став після визначення телевізійного каналу, що транслюватиме матчі чемпіонату України: згадана п’ятірка категорично відмовилась з’являтися на ТРК «Україна», яку обрала більшість. І відтоді ліга фактично лишалася розділеною на два табори.
Коли президенти ходять пішки
Офіційно саме вирішенню нинішніх організаційних проблем в українському футболі й було присвячене четвергове засідання керівників українських клубів. Точніше, цих зібрань було навіть два. Більшість, де вперше з’явився новий власник «Зорі» Маноліс Пілатов, зійшлася в київському готелі «Інтерконтиненталь». Опозиція у складі Ігоря Суркіса, Вадима Рабиновича та Олександра Ярославського вирушила до «Хаятту». З Ігорем Коломойським, який буцімто захворів, вони підтримували зв’язок у телефонному режимі.
Утім довго спілкуватися в такому форматі трійця не захотіла, тому пішки вирушила до місця засідання їхніх конкурентів: від готелю до готелю кілька хвилин ходу. Прогнози щодо порозуміння непримиренних президентів не справдились: добравшись до осідку «більшовиків», «опозиціонери» почали роздавати інтерв’ю журналістам, але до середини не увійшли.
«Проти Данилова як людини я не маю ніяких упереджень, але бачити його президентом прем’єр–ліги не хочу», — позиція Ігоря Суркіса чітка. Його колеги знову говорили про нелегітимність зібрання більшості, адже там не присутні всі керівники клубів ліги. Отак порозмовлявши, трійця роз’їхалась у своїх справах.
Бій без правил
У свою чергу 11 президентів з «Інтерконтиненталя» намагалися зробити все, аби уникнути наступних звинувачень у нелегітимності. «Ми позбулися всіх порушень у реєстрації ліги, тому пориви судитися та продовжувати конфлікт мають зникнути», — оцінює Віталій Данилов підсумки роботи. Окрім того, у ПЛ змінили регламент голосування: тепер це можуть робити не тільки президенти клубів, а й їхні довірені особи. Опозиціонери ж, як відомо, наполягають на тому, що ухвалювати рішення мають саме керівники клубів ПЛ.
А ще Данилов погрожує покарати ті клуби, чиї представники не прийшли на збори. «До них ми застосуємо санкції згідно з регламентом. Спочатку попередження, а там і штрафи, позбавлення очок і навіть відсторонення від чемпіонату», — каже президент ПЛ, хоча важко повірити, що хтось зніме очки, скажімо, з «Динамо». Однак нинішній керманич ліги виглядав впевнено й навіть кивав на підтримку з боку ФФУ — її керівник Григорій Суркіс теж прибув на засідання.
Найголовнішим підсумком дня стало рішення про те, що незабаром відбудуться перевибори президента ліги. Данилов, за його словами, знову братиме участь у цьому процесі. «Хто ще захоче поборотися за крісло президента — не знаю. Той, хто бажає спробувати себе в цьому «бою без правил», може це зробити», — підсумував нинішній керманич ПЛ.