Очільники нашої держави вирішили вкотре поборотись за Одеський припортовий. За його приватизацію агітує Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. «29 вересня відбудеться чесна, прозора, абсолютно відкрита процедура залучення інвесторів для Одеського припортового заводу», — запевнила Прем’єрка. Таким чином уряд планує «підлатати» дірки у державному бюджеті.
Проти виступає Президент України Віктор Ющенко — 17 вересня своїм указом він заборонив приватизовувати завод. «За відсутності державної програми приватизації, адекватної сучасному рівню розвитку суспільних відносин, це не відповідає інтересам національної безпеки», — пояснив він своє рішення.
Експерти також відзначають, що в кризових умовах приватизовувати одного з гігантів української промисловості не доцільно: ціна буде значно нижчою, ніж у «благополучні» роки. Не на руку державі грають і фінансові показники заводу: за підсумками року вони можуть становити 70—100 мільйонів гривень збитку, — визнають очільники ОПЗ.
У Кабміні ж заявляють, що указу Президента не слухатимуть. «Приватизація ВАТ «Одеський припортовий завод», як і раніше передбачалось, відбудеться 29 вересня», — повідомила у четвер Юлія Тимошенко.
Щоб остаточно розставити в цьому конфлікті всі крапки над «і», Президент у четвер надіслав до Конституційного Суду подання щодо розпорядження Кабінету Міністрів про приватизацію Одеського припортового заводу в 2009 році. Віктор Ющенко просить розглянути конституційність урядового розпорядження щодо приватизації заводу.
Проте позиція Президента отримала неочікувану підтримку: Окружний адміністративний суд Києва заборонив вживати будь–які заходи з приватизації ВАТ «Одеський припортовий завод». Таке рішення суд ухвалив як запобіжні заходи у справі за позовом екс–голови Фонду державного майна України Валентини Семенюк–Самсоненко про зупинку приватизації цього підприємства.
«Як людина, яка майже чотири роки керувала Фондом, я чітко знаю, що рішення судів, так як і укази Президента, мають виконуватися. Тож відтепер будь–які дії Фонду з продажу Одеського припортового заводу після рішення суду і виходу указу будуть абсолютно не законними», — відзначила екс–очільниця ФДМУ. Вона також привітала те, «що і в секретаріаті Президента прийшли до висновку, що приватизація ОПЗ не відповідає національним інтересам».
Нагадаємо, що у 2008—2009 роках Одеський припортовий завод (м. Южне, Одеська обл.) — другий за величиною виробник аміаку і карбаміду, а також — третій з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн–СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.