Іран погодився на переговори
Іран погодився почати 1 жовтня прямі переговори з країнами «шістки» (п’ять постійних членів Ради Безпеки ООН плюс Німеччина). Верховний представник ЄС із зовнішніх зв’язків Хав’єр Солана повідомив, що зустріч, імовірно, відбудеться на території Туреччини. Глави МЗС країн ЄС зустрілися вчора, щоб виробити спільну позицію на майбутніх переговорах. Вони наполягають на обговоренні питання суперечливих ядерних програм Ірану.
Новий глава МАГАТЕ
Делегати щорічного з’їзду Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), які репрезентують 150 країн–членів цього підрозділу ООН, вже в перший день з’їзду у Відні формально затвердили новим головою организації 62–річного посла Японії при МАГАТЕ Юкія Амано. 1 грудня він змінить на цій посаді 67–річного Мохамеда Ель Барадеї, який обіймав її 12 останніх років.
Кінці у воду
Італійська прокуратура вчора повідомила, що корабель, виявлений у неділю затопленим за 28 кілометрів від узбережжя італійської провінції Реджіо Калабрія, містить в трюмах 120 діжок з радіоактивними відходами. Ці речовини мали потрапити на переробку, а натомість були затоплені мафією у Середземному морі. Прокурор міста Паола Бруно Джордано повідомив «Франс пресс», що корабель The Cunsky довжиною 110 метрів лежить на глибині 500 метрів та що його небезпечний вантаж, імовірно, походить не з Італії. Місце затоплення корабля вказав під час допитів один із заарештованих ватажків калабрійської мафії Франческо Фонті. Прокуратура Реджіо Калабрії має дані про 32 кораблі з радіоактивними відходами, затоплені у Середземному морі впродовж останніх 20 років. Мафія отримувала гроші на перерорбку відходів, а натомість опускала їх на дно моря.
«Гніздо» може залишитися порожнім
Глава однієї з найбільших у Європі та світі компаній з випуску харчових продуктів «Нестле» («Гніздо») Петер Брабек–Летман заявив у інтерв’ю Швейцарській газеті «Зонтаг», що компанія, штаб–квартира якої міститься в містечку Веве на узбережжі Женевського озера, розглядає можливість залишити Швейцарію та перебазуватися до іншої країни, де атмосфера є «більш прихильною до великого бізнесу». Подібним погрожують також керівники кількох інших великих компаній Швейцарії. Причина — майбутній загальнонаціональний референдум, на якому швейцарці мають визначитися щодо встановлення верхньої планки заробітків керівників великих компаній, банків та топ–менеджерів.
Швейцарці дуже чутливі до питань соціальної рівності, тому відповідну ініціативну групу з проведення такого референдуму було створено ще 2006 року. Для його проведення потрібно зібрати 100 тис. підписів. Після початку фінансової кризи швейцарці розпочали значно активніше «здавати» підписи, і на цей час їх зібрано 118 тисяч. Опитування громадської думки свідчать, що три чверті населення виступають за запровадження верхньої планки заробітків, тож Петеру Брабек–Летману, який заробляє за рік від 10 до 15 млн. доларів, таки доведеться залишити швейцарське «гніздо».