У центрі конфлікту — храм, який передали громаді, що перейшла під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату. Суперечка виникла після того, як 28 серпня відбулися збори села, під час яких затвердили зміни і доповнення до статуту громади, згідно з якими Свято–Покровська парафія села Жукля перейшла у підпорядкування Чернігівської єпархії УПЦ КП, а відділ у справах релігій Чернігівської облдержадміністрації перереєстрував храм. Причиною зміни конфесії стала відсутність у селі постійного священика.
13 вересня, напередодні візиту до села єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона, який збирався відслужити у храмі Літургію, група священиків Московського партріархату і студентів Чернігівського духовного училища на чолі з прес–секретарем Чернігівської єпархії УПЦ МП отцем Захарієм заблокувала вхід до храму, а один із священиків навіть прикував себе до дверей. Одначе вранці члени православної громади села силоміць розблокували вхід до храму. Міліція, яка була присутня під час сутички, у конфлікт не втручалася.
Після бійки сайт Чернігівської єпархії УПЦ МП розповсюдив повідомлення, що після подій у Жуклі щонайменше троє постраждалих священиків звернулися по медичну допомогу. А в місцевих засобах масової інформації розгорілася справжня війна між єпархіями зі звинуваченнями у рейдерстві.
Нагадаємо, що на Чернігівщині це вже не перша спроба поділити храми за допомогою блокувань. На всю Україну стало відоме блокування вірними УПЦ МП Катериненської церкви у Чернігові. Храм, де перебував етнографічний відділ Чернігівського історичного музею, у 2006 році передали чернігівській козацькій громаді УПЦ КП, але не встиг музей звільнити приміщення, як був заблокований прихильниками УПЦ МП. Блокування тривало два роки, внаслідок чого були пошкоджені як будівля храму, так і експонати музею.