За кількістю лісопильних рам Рокитнівський район значно випереджає інші райони Рівненської області. Проте, якщо працівники рокитнівського Держлісгоспу працюють у нормальних умовах, то наймані працівники приватних лісопилень повністю залежать від волі господаря. Робота у них небезпечна, тож неодноразово трапляються виробничі травми. Різальні верстати старі, освітлення не завжди нормальне. Через це — то руку комусь пошкодить, а то й обидві. З людьми трудові договори не укладено, і закономірно, що в разі виникнення нещасного випадку відповідальності за потерпілих ніхто не несе. Тривогу з цього приводу висловив начальник територіального управління Держнаглядохоронпраці у Рівненській області Микола Нос. Торік на виробництві району травмовано 11 осіб, на щастя, без смертельних наслідків. Проте це лише офіційні дані. А скільки випадкiв класифіковано як побутові травми!
Фахівці управління Держнаглядохоронпраці здійснили комплексну перевірку підприємств Рокитнівського району, у результаті якої виявлено понад чотириста порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 21 особу і зупинено роботу майже 60 об'єктів. Працівники встановили, що із 54 підприємств із шкідливими та важкими умовами праці тільки на 21 проведено атестацію робочих місць. Не дотримуються й вимоги при експлуатації складів хлору на підприємствах. Грубі порушення нормативно-правових актів з охорони праці виявлено і на автозаправних станціях, зокрема відсутні паспорти на резервуари, не здійснено їх зачищення, не перевірено заземлюючі пристрої.
Зазвичай, однією з головних причин щодо недостатніх заходів охорони праці є їх недофінансування. Але поряд із цим дається взнаки невиконання посадовими особами своїх функціональних обов'язків, недостатня кваліфікація, відсутній громадський контроль за станом охорони праці. Ці та ряд інших порушень керівники підприємств Рокитнівського району повинні усунути протягом найближчого часу.