У Молдові не стало і прем’єра, і президента
Лідер молдовських комуністів Володимир Воронін офіційно склав повноваження президента країни, передає інформагенція «Новості–Молдова». Про такий намір він заявляв ще 2 вересня. Нагадаємо, він відбув два президентські терміни і після неспроможності парламенту двічі поспіль обрати главу держави працював на посаді в. о. президента. Така тимчасова приставка, за словами Вороніна, є «принизливою», тому він і надіслав до парламенту заяву про складання повноважень. Двома днями раніше подала у відставку ще одна чільна висуванка молдовської Компартії — прем’єр–міністр Зінаїда Герчана. Від 14 вересня і до формування нового уряду виконуватиме прем’єрські обов’язки Віталій Пирлог, міністр юстиції.
За Конституцією Молдови, коли президент у відставці, очолює державу спікер парламенту, тобто лідер Ліберальної партії Михай Гімпу. Його політична сила разом зі ще трьома опозиційними партіями отримала більшість у парламенті після останніх позачергових виборів. Утім правоцентристи не мають достатньо парламентських мандатів ні для того, щоб створити уряд, ні для обрання нового президента.
Далеко, але більше ні з ким
Абхазія домовилася про встановлення дипломатичних контактів із Нікарагуа, відповідний протокол було підписано днями під час візиту делегації з Сухумі до цієї латиноамериканської країни. Про це заявив «Інтерфаксу» голова МЗС Абхазії Сергій Шамба. Найближчим часом, каже Шамба, подібні домовленості в письмовій формі буде зафіксовано і з Венесуелою.
Нагадаємо, що цього четверга президент Венесуели Уго Чавес, перебуваючи з візитом у Москві, сказав, що його держава визнає Абхазію та Південну Осетію. Учора МЗС Грузії заявило з цього приводу, що подібне визнання «фактично куплене Росією, від якої Венесуела розраховує отримати кредити та військову техніку». На сьогодні три країни в цілому світі визнали незалежність Південної Осетії та Абхазії — Росія, Нікарагуа і Венесуела.
Екс–президент Тайваню сидітиме довічно
Учора суд Тайваню оголосив вирок колишньому керівникові острівної країни Чень Шуйбеню та його дружині — довічне ув’язнення, повідомляє «Рейтер». Їх засуджено за корупцію в особливо великих розмірах та відмиванні грошей. У період перебування Шуйбеня при владі, 2000—2008 роки, керівник Тайваню та його родина привласнили близько 24 млн.доларів. Шуйбеня арештували в листопаді минулого року, коли закінчився термін його президентського імунітету. Правники вважали, що йому вдасться викрутитися від кримінальної відповідальності, адже вкрай складно довести факт хабарництва. А от щодо дружини Шуйбеня, то проти неї свідчили кілька свідків і мали жорстку доказову базу.