Учора у Києві відкрився соціальний центр цілодобового догляду за дітьми–інвалідами, розрахований на 12 ліжок. Центр розмістився в одноповерховій будівлі на території першої дитячої лікарні. КМДА передала будівлю в безкоштовну оренду Спілці самаритян України, яка зробила необхідний ремонт, а німецька компанія «Метро груп» виділила для облаштування закладу декілька десятків тисяч євро. До реалізації цього проекту приєдналися кілька благодійних фондів, які пожертвували на облаштування центру для дітей–інвалідів близько 50 тисяч євро.
Як пояснив «УМ» в. о. головного лікаря Київскої міської дитячої клінічної лікарня №1 Володимир Печериця, це перший в Україні соціальний центр цілодобової опіки над дітьми, хворими на ДЦП, на випадок хвороби або відсутності матері.
«Сьогодні в Україні існує багато закладів для лікування малят, хворих на ДЦП, — зазначає пан Печериця. — Найпотужніші серед них — Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи (Київ) та Міжнародна клініка відновного лікування Володимира Козявкіна (Трускавець). Діти там лежать переважно з мамами, ходять на різні процедури, отримують медикаментозну допомогу — словом, лікуються за найсучаснішими методиками. А новостворений столичний центр буде виконувати інші функції. Він стане виручалочкою для одиноких матусь, які виховують дітей–інвалідів (у першу чергу — із діагнозом ДЦП) і не мають на кого полишити своїх малят в непередбачуваній ситуації».
За словами спеціаліста, добре, якщо в «особливої» дитини є і мама, і тато, і бабуся з дідусем. Тоді маля завжди буде доглянуте, навіть якщо комусь із родичів доведеться терміново кудись виїхати. Інша річ, коли татуся немає, дідусь і бабуся померли чи самі стали дуже немічні, і дитину з ДЦП виховує самотня мама. Якщо в неї щось станеться (наприклад, жінка захворіє і муситиме лікуватися в госпітальному стаціонарі), дитину просто не буде з ким залишити. Відтепер же одинока мама зможе відвести хворого сина чи доньку в новий центр, де за дитиною будуть цілодобово доглядати медичні працівники. Там маля не тільки нагодують і вкладуть спати, а й подбають про його реабілітацію. Із дітьми буде займатися психолог, соціальний педагог, спеціаліст із лікувальної фізкультури тощо.
Коли центр прийме своїх перших пацієнтів, наразі невідомо. Спочатку треба підібрати кадри, організувати медичний супровід і розв’язати питання з харчуванням дітей.