Багаторічний міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко до кожного дня міста, який відзначається у вересні, не втомлюється придумувати, так би мовити, «фішку» — основний захід, що має стати «цвяхом програми». Торік, приміром, сюрпризом стало відкриття сучасного стадіону «Дніпро — Арена» за участі Президента України Віктора Ющенка. І тоді почали вважати, що Дніпропетровськ схопив бугая за роги — мовляв, поява футбольної арени, вважай, автоматично забезпечує йому роль одного з господарів Євро–2012. Проте згодом стався усім відомий конфуз — УЄФА виключила обласний центр із переліку міст, які прийматимуть матчі європейського футбольного форуму.
Отож до чергового дня міста, яке відбудеться у ці вихідні, довелося шукати нову «козирну карту». І знайшли. У Дніпропетровську вирішили відкрити дельфінарій. Проте ще задовго до відкриття закладу в місті зчинився такий галас, що мало не здасться. Професор Олександр Ющенко, представник Міжнародного інституту дослідження дельфінів у Кембріджі, першим висловив невдоволення новою ідеєю мера, назвавши дельфінотерапію в Дніпропетровську профанацією. «Дельфінотерапія полягає в тому, що під час плавання з людиною дельфін видає акустичні сигнали, які благотворно впливають на людину. Однак у закритих приміщеннях ці сигнали відбиваються від стін і спричиняють у дельфінів біль, отож видавати такі сигнали дельфіни не будуть», — аргументував професор.
За свідченням кембріджського науковця, якщо дельфіна позбавити його звичного середовища — відкритого моря, — то це вкрай негативно позначиться на самопочутті та фізіології ссавця. Так, для нормального функціонування всіх органів дельфін повинен щодня пропливати 100—150 кілометрів. А в дельфінарії він цього позбавлений і почувається, немов у в’язниці. Більше того, Олександр Ющенко вважає експлуатацію дельфінів формою рабства, оскільки рівень їхнього інтелекту цілком зіставний із людським. Ще жахливіше — за його ж свідченням, дельфіни нерідко в закритих басейнах закінчують життя... самогубством, з розгону розбиваючись об стіни.
Проте міський голова Дніпропетровська збентеженості з цього приводу не виявляє — навпаки, заявляє, що захисники дельфінів переслідують цілі... політичні, себто, намагаються цим дістати його особисто. «Я не коментую питання, де котам краще: на вулиці чи в квартирі, — пояснює свою позицію мер. — Як краще собакам: на повідку чи без? Як себе почувають тисячі рибок, які живуть в акваріумі, збудованому два десятиріччя тому?». Проте такі аргументи навряд чи можуть «конкурувати» зі сказаним метром дельфінознавства. Та й які політичні мотиви у Дніпропетровську може переслідувати заокеанський науковець? Отож День міста обіцяє неабияку інтригу. Принаймні природоохоронна організація «Дружина охорони природи» вже оголосила про пікетування дніпропетровського дельфінарію наступної суботи і закликала до цього усіх небайдужих.