Нова ініціатива Київської міської ради, що очікує тільки на підпис міського голови Леоніда Черновецького, вже викликала подив та незгоду багатьох мешканців міста, бо, ймовірно, дуже скоро їм доведеться звикати випивати зранку. Згідно з програмою протидії зловживанню алкоголю та розповсюдженню наркотиків у місті Києві на 2009—2013 роки, у київських магазинах спиртне можна буде придбати лише до 22–ї години. Також після десятої вечора неможливо буде придбати алкоголь у барах та ресторанах, що розташовані в житлових будинках. Ще на годину пізніше почнеться «тверезий час» у решти барах та кафе, а також у супермаркетах. Антиалкогольна програма заборонятиме продавати міцні спиртні напої в радіусі 100 метрів від шкіл, дитячих садків, лікарень та поліклінік, на ринках, автовокзалах, в інтернет–клубах та на зупинках транспорту. Як не дивно, заборона ця не стосується пива.
Особливістю програми є те, що відтепер центр міста, а саме: вулицю Хрещатик і ті, що до неї прилягають (Михайлівська, Басейна, провулок Шевченка, Софіївська, Костельна, Прорізна, Інститутська, Богдана Хмельницького, Городецького та бульвар Шевченка), оголошують зоною тверезості. Тут можна буде випити пива хіба що в кафе (тільки до 22–ї), або ж купити в супермаркеті чи в спеціалізованому магазині щось міцніше до 23–ї.
Кореспондент «УМ» вирішив відвідати кілька кнайп у серці столиці, щоб дізнатися, як їхні господарі ставляться до антиалкогольної програми. «Звісно, це дурниця, — каже бармен Людмила, що працює у закладі «Козацька втіха» на самому Хрещатику. — От, наприклад, гуляє іноземець містом, хоче зупинитись, випити келих вина, але не може. Чому? Як пояснити?». Людмила каже, що в них більше їдять, а випивають лише трохи, «для апетиту», тому «Козацькій втісі» закриття не загрожує, а от решта закладів, де обіг алкоголю більший, просто зникнуть. Олена, що працює в барі «Погрібок» на Басейній, каже, що з такою забороною заклад доведеться закривати: «Не знаю, проти кого це скеровано. В нас спортивний бар. Люди приходять випити пива, подивитися футбол. Алкоголіками та наркоманами їх назвати складно». Абсурдною називає цю ініціативу і Сергій, менеджер «Пивної бочки» на Богдана Хмельницького. За його словами, навіть якщо їм обмежать час продажу напоїв, виживати в таких умовах буде досить складно. Загалом опитані гендлярі мало вірять у реалізацію такого проекту. Відкидають вони, принаймні на словах, і можливість продажу випивки «з–під поли».