Кілька кмітливих підприємців збагнули, що коли зробити з кількох старих машин одну нову та надати їй товарного вигляду, «фарбованого лиса» можна продати за дуже непоганою ціною. Виробництво розмістили подалі від людських очей, у селі під Кременчуком, де завод пропрацював більше року. Але нещодавно пильні інспектори Державної податкової служби викрили завод, виробничі можливості якого складали до 100 авто на рік.
Як розказали кореспонденту «УМ» у прес–службі ДПА, КрАЗи створювали в кілька етапів: реставрували старі двигуни, фарбували та надавали товарного вигляду кузовним деталям, складали та готували до реалізації. Така машина виглядала цілком новою, візуально визначити її стан було майже не можливо. Але через те, що КрАз складався з агрегатів та вузлів, що вже давно вийшли з ладу, після невеликого кілометражу водій відчував, що з «залізним другом» щось не те. «Були випадки, коли новенькі на вигляд автомобілі розсипалися на дорозі вже через десять кілометрів», — розказали в прес–службі.
Під час перевірки фахівці податкової служби виявили на території заводу вісім авто, готових до реалізації. Скільки всього їх було виготовлено і продано, треба ще встановити. Автомобілі, зібрані з металобрухту, «машинобудівники» продавали за 250—350 тисяч гривень, тож прибутки в них були дай Боже. Зараз податківці встановлюють коло осіб, що займалися цією аферою, порушено кримінальну справу.