Перша з цих добре організованих злочинних груп тривалий час діяла в Полтаві й нараховувала восьмеро спільників — п’ять чоловіків і три жінки. У ній практично кожен мав своє кримінальне прізвисько, чітко визначену роль і... шлейф судимостей. Зокрема, найколоритніший «кадр» уже зробив 12 (!) «ходок» на зону. Однак, попри такий унікальний кримінальний досвід і те, що одного з представників сильної статі називали «Бароном», справжньою «наркобаронесою» стала 42–річна жінка на прізвисько «Яричка». Саме вона виявилася організаторкою та беззаперечною «командиршею» зграї, що виготовляла й розповсюджувала «ширку» і первінтин, більш відомий під назвою «винт». Варили їх із конопель, снодійного маку та медпрепаратів, у тому числі й сильнодіючих психотропних, на орендованих квартирах.
Причому тільки–но сусіди щось запідозрювали й сигналізували про «нехороше» помешкання правоохоронцям, як наркоділки залишали його й перебиралися до іншого. Постійними були тільки клієнти та величезний «навар» від зілля — за добу ділки зазвичай «обслуговували» більше сотні наркоманів. Про зухвалість «кулінарів» засвідчує і той факт, що їхня «отаманша» продовжувала збувати чергові дози «ширки» всім спраглим до «наркоти» навіть у... лікарняному стаціонарі, де нібито поправляла підірване «непосильною працею» здоров’я (найвірогідніше, у такий спосіб просто хотіла замести сліди незадовго до затримання). Під час десятиденного «лікування» міліцейські оперативники робили в неї фіксовані «закупки» отруйного зілля 25 разів!
Що породжувало таку впевненість у власній безкарності? Надто за умов, коли саму «Яричку» востаннє за збут наркотиків засудили минулого року (щоправда, тоді їй удалося відбутися легким переляком — умовним терміном покарання). Начальник обласної міліції Полтавщини Михайло Цимбалюк не виключає, що надто бурхливу діяльність цієї зграї «кришували» окремі правоохоронці низової ланки, яких наразі має вирахувати відділ внутрішньої безпеки. Ретельно перевірятимуть також деяких полтавських аптекарів і медиків, які поставляли злочинцям лікарську «сировину» для виготовлення наркотиків. Ділків затримано. Арешту вдалося уникнути тільки одній «цеховичці» на прізвисько «Лєра», яка утримує малолітню дитину.
Натомість у Миргороді міліціонери затримали 45–річну циганку, котра налагодила таку собі «дилерську мережу» з постачання наркотиків у кілька областей. Під час затримання в неї вилучили літр концентрованого опію, з якого можна виготовити шість літрів «ширки» (а це — шість тисяч доз!), а також 100 тисяч гривень. Жінка одразу почала ламати комедію: мовляв, дуже вже потрібні кошти на операцію чоловікові, тож узяла гріх на душу вперше і востаннє... Однак співробітники міліції документували її злочинну діяльність кілька місяців. За цей час згадана наркодилерша встигла «засвітитися» у Києві, Кременчуці, Миколаєві та Ромнах. До того ж мала більше десятка спільників, переважно з членів своєї родини, тобто своєрідний сімейний підряд.
Шістьох її «родичів» уже заарештували. Ця зграя (до речі, жоден з її членів не вживав наркотиків особисто) діяла дуже обережно, постійно змінюючи не лише номери мобільних телефонів та «точки» продажу, а й місце проживання. Скажімо, два місяці тому згадана «баронеса» придбала добротний будинок у Миргороді. Хоча раніше ці уродженці Дніпропетровської та Черкаської областей понад рік мешкали у Кременчуці. Цікаво, що саме з кременчуцької «хатинки» правоохоронці вилучили побутової техніки, золота та інших коштовностей на загальну суму близько мільйона гривень, а також незареєстровану п’ятизарядну рушницю марки «вінчестер» і обріз мисливської рушниці.
Як зазначив «УМ» генерал–майор міліції Михайло Цимбалюк, за попередніми підрахунками, до «казни» цієї злочинної групи від продажу наркотиків щомісяця «капало» не менше півмільйона гривень, прибутки ж полтавського угруповання «Ярички» були «значно більшими». Тож зараз проти обох «наркобаронес» та їхніх спільників порушено цілу низку кримінальних справ, триває слідство.