Учора Кабмін повернув у державну власність урядову резиденцію «Межигір’я» на 140 гектарах, у якій від часу свого прем’єрства жив лідер Партії регіонів Віктор Янукович, і дві будівлі Національної акціонерної компанії «Надра України», розташовані в центрі Києва (по вул. Володимирській, 34 і Золотоворітському провулку, 9).
«Усі рішення про передачу цих приміщень скасовані, — повідомила на прес–конференції Юлія Тимошенко. — Всі рішення, необхідні для повернення державних структур у ці будівлі, які раніше були відібрані, сьогодні ухвалені. Досягнуті також певні домовленості з прокуратурою, яка зробить для цього всі необхідні розпорядження, і сьогодні вже буде можливість переїжджати в ці приміщення державним установам». Прем’єр–міністр уточнила, що площа повернутих у держвласність приміщень — більш як 5 тис. кв. м.
«Те, що Янукович особисто для себе саме цю урядову резиденцію («Міжгір’я» у Вишгородському районі) забрав під свою дачу, — це не зійде з рук», — заявила Тимошенко.
Також, за її словами, вчора рішенням уряду скасовано дію «всіх ліцензій, які були видані НАК «Надра України» під час прем’єрства Януковича». «Ми не просто повернули [ліцензії] державі, а й передали їх НАК «Нафтогаз України» для промислової розробки цих родовищ і поповнення запасів держави нафтою та газом власного видобутку», — сказала глава уряду.
Знову ставши на стежку війни з лідером Партії регіонів, Ю.В.Т. «припечатала»: «Таких прикладів за правління Януковича — тисячі, і ми будемо детально над кожним таким зловживанням працювати й повертати державі те, що в неї незаконно вилучили».
Щодо «Надр України», то, нагадаємо, минулого тижня Кабмін на екстреному засіданні обговорював «спробу незаконного захоплення» будівлі компанії її колишнім керівником Едуардом Ставицьким. Уряд відновив — на підставі відповідного рішення Київського апеляційного суду — і відразу ж звільнив пана Ставицького, близького до «Регіонів», з посади голови правління НАК. Тоді ж Прем’єр–міністр доручила Мін’юсту забезпечити повернення у державну власність 19 ліцензій на видобування нафти і газу, які виділило колишнє керівництво «Надр України», а також двох будівель у Києві й резиденції «Міжгір’я», забраних у держави через канали НАК.