Учора на базі міліцейського відомства відбулася нарада керманичів МВС, СБУ та Генпрокуратури, яку провів Президент Віктор Ющенко. Насамперед глава держави закликав правоохоронців під час виборчої кампанії бути поза політикою. У свою чергу, міністр внутрішніх справ МВС Юрій Луценко запевнив, що міліція ні прямо, ні опосередковано не підтримуватиме політичні сили: «Я гарантую, що МВС, кожен із начальників обласного УВС не буде стояти на боці жодної з політичних сил. Будь–яка агітація виключається. Хто спробує відновити фальсифікації 2004 року, буде притягуватися до кримінальної відповідальності. Ми гарантуємо спокій під час агітаційної кампанії та під час виборчого процесу».
Цікаво, що трьом силовим «китам» — МВС, СБУ та ГПУ — останнім часом вдалося налагодити ефективну співпрацю. Цей позитив відзначив і Президент. Тож цього разу обійшлося без нищівної критики з боку глави держави, який до того ж ще й відзначив реформування ДАІ в останні роки як вдале. Та, незважаючи на те, що «діяльність міліції стала прозорішою, Президент вважає, що їй не варто захоплюватися статистичними даними. Адже найкраща статистика — це довіра людей до людей у погонах. До речі, Генпрокурор Олександр Медведько також помітив позитив у співпраці. За його словами, вперше за останні роки міліція різко зменшила кількість відмов у порушенні кримінальних справ та охочіше приймає заяви від громадян про скоєні злочини.
Водночас Віктор Ющенко дорікає судам та прокуратурі за відсутність координації дій при притягненні до відповідальності наркоділків. Тему правосуддя підхопив і Юрій Луценко, який інакше як саботажем розгляд Фемідою справ про хабарництво не називає. За його даними, у минулому році з трьох тисяч виявлених міліцією хабарників відповідальність понесли лише 52 особи. «Якби хоча б раз три тисячі звинувачених у хабарництві отримали бодай мінімальний термін покарання — три роки, картина з хабарництвом у країні була б іншою», — переконаний міністр.
Голова СБУ Валентин Наливайченко запропонував, а глава держави «дав добро» створити при Президенті координаційний орган щодо діяльності силових відомств. Керівники МВС, СБУ та Генпрокуратури вже готують матеріали до першого засідання такої координаційної ради. Серед інших планів — на наступному засіданні Ради нацбезпеки та оборони заслухати інформацію «силовиків» про ситуацію з корупцією в органах влади, зокрема на рівні районних та обласних адміністрацій.