Учора літак російських ВПС із 15 членами екіпажу звільненого 17 серпня судна «Арктік Сі» приземлився в Підмосков’ї. Також у Росію, повідомляє «Інтерфакс», доставили з Кабо–Верде й «піратів» — інтернаціональну бригаду у складі восьми громадян Росії, Естонії та Литви, які 24 липня в районі островів Зеленого мису захопили «Арктік Сі». Історія що зі звільненням судна, що із його захопленням і досі оповита ореолом таємниці. Саме тому в пресі продовжують з’являтися різноманітні версії та домисли щодо вантажу судна. «Арктік Сі» віз контрабандний вантаж, причому вантаж зброї, зокрема крилатих ракет Х–55, доводять інформатори українського сайту ord–ua.com
Нагадаємо, що судно йшло під прапором Мальти з Фінляндії в Алжир. Перед цим «Арктік Сі» стало на короткостроковий ремонт у Калінінграді, і саме там начебто, за повідомленням ord–ua.com, його «затоварили» чотирма крилатими ракетами Х–55 (без боєголовок) і пристроями для запуску їх із бойових літаків. У Фінляндії судно завантажили деревиною вартістю близько 1,8 млн.доларів. Вантаж, захований під десятками тонн деревини, мусив дістатися Алжиру, а звідти — в Іран. До речі, відразу потому, як Росія заявила про зникнення судна з її громадянами на борту, кілька західних ЗМІ сповіщали, що на борту «Арктік Сі» є контрабанда, ймовірно, вантаж зброї. Проте, звісно, такі припущення відразу спростувала російська сторона, та, до речі, й Фінляндія, яка «пакувала» судно в дорогу.
Екіпаж про те, що то за вантаж у чотирьох ящиках, звісно, не здогадувався. Зате, вочевидь, про це було добре відомо «піратам». Цікавими у такому контексті здаються й попередні повідомлення російських інформагенцій про те, що захопники не тримали моряків «Арктік Сі» під дулами автоматів і взагалі не охороняли. Принаймні таку картину побачили льотчики літаків ВПС Росії, які 17 липня вранці виявили зниклий суховантаж. У будь–якому разі така манера поводження з «заручниками» кардинально відрізняється від практики сомалійських піратів. Напрошується висновок, що нападники хотіли отримати викуп не за людей на судні, а за вантаж. Цікава і ще одна деталь у цьому ряду: як повідомляла тоді Бі–Бі–Сі, 17 липня, в день, коли росіяни знайшли судно, представники морського управління Мальти заявили, що «Арктік Сі» не зникав з радарів і місце його розташування було відоме й раніше. І ще одна дивна ознака: на виручку екіпажу захопленого суховантажу, який ніхто не охороняв і не тримав людей закутими в кайдани, кинулися не лише військові літаки та кораблі Росії, а й атомна субмарина. Дивно також поводилися керівники операції з визволення судна — вони не тільки тримали деталі спецоперації в таємниці від ЗМІ, а навіть умисно вводили журналістів в оману — буцімто щоб зберегти секретність операції. Про це, зокрема, розповів днями постпред РФ при НАТО Дмитро Рогозін, його слова цитує РІА «Новості».