В Азербайджані розгортається політичний скандал, спричинений таким фактом: під час цьогорічного конкурсу «Євробачення» 43 мешканці країни віддали голоси за конкурсантів із Вірменії — жіночий дует «Інга і Ануш». Як повідомляє Бі–Бі–Сі, «вірменколюбами» усерйоз зацікавилося Міністерство національної безпеки Азербайджану, яке почало встановлювати особи співвітчизників, котрі проголосували за виконавців із Вірменії — країни, із якою в Азербайджану багаторічний територіальний конфлікт за Нагорний Карабах. Азербайджанців, які завинили у відсутності патріотизму та музичних смаків, викликають до МНБ, де вимагають письмових пояснень такої поведінки.
Один із «непатріотичних» глядачів «Євробачення» Ровшан Насиров розповів азербайджанській службі Бі–Бі–Сі: «Мені сказали в МНБ, що я позбавлений патріотичного духу. Сказали: сьогодні ти голосуєш за Вірменію, а завтра підірвеш метро. Сказали, що я продав батьківщину. Потім узяли пояснювальну записку». Журналісти Бі–Бі–Сі також зателефонували співробітнику МНБ, який допитував Насирова. Він підтвердив факт розмови та додав, що з огляду на теперішні відносини між Азербайджаном і Вірменією проведення подібних «профілактичних заходів» є цілком прийнятним. Ровшан Насиров не заперечує наявності певних політичних мотивів його голосування за Вірменію: «По–перше, я так голосував на знак протесту проти влади. По друге, я проти того, щоб Араш (учасник азербайджанського конкурсного дуету «Араш і Айсель» є шведом іранського походження. — Авт.) репрезентував мою країну. І, нарешті, мені здалося, що пісня, яку виконували вірмени, була кращою, тому я проголосував за них у півфіналі. Надіслав лише одне SMS».
Дії азербайджанського міністерства нацбезпеки можуть мати за наслідок недопущення цієї країни до наступного конкурсу «Євробачення». До речі, у Вірменії також голосували за дует з Азербайджану, але повідомлення про репресії до «непатріотів» не надходили. У цій трагікомічній ситуації важливішою є перша складова: вона наочно демонструє, наскільки жорсткий контроль здійснює влада Азербайджану за ЗМІ, телефонним та інтернет–зв’язком та громадянами країни. Адже спецслужби майже миттєво «вирахували» всіх 43 «зрадників».