Після великої техногенної катастрофи, яка сталася позавчора вранці на Саяно–Шушенській ГЕС, найбільшій у Росії, знайдено тіла 12 загиблих, а 64 працівники нічної зміни вважають зниклими безвісти. «Виявлення живих людей у зоні затоплення в машинній залі на Саяно–Шушенській ГЕС малоімовірне», — заявив учора Василь Зубакін, виконувач обов’язків голови правління ВАТ «РусГідро», до складу якого входить станція. Він додав, що три блоки ГЕС унаслідок аварії знищені повністю. Подібну інформацію озвучив позавчора керівник МНС Росії Сергій Шойгу, який також повідомив, що надійшло вже 62 заяви від родичів працівників, які пішли на нічну зміну і не повернулися.
Учора почали спускатися з гір мешканці міста Абакан, які напередодні втекли туди, побоюючись прориву плотини ГЕС. На вечір учорашнього дня в ліквідації наслідків аварії було задіяно вже 1200 осіб (на ранок їх було лише 300).
Директор Саяно–Шушенської ГЕС Микола Небойко повідомив учора під час селекторної наради прем’єр–міністру Росії Володимиру Путіну, що головною версією причини аварії вважають вихід із ладу гідромеханіки та гідроагрегатів. «Повна ясність, сподіваюсь, буде після того, як ми осушимо машинну залу та потрапимо в проточну частину», — сказав він і додав, що відкачування води з затопленої машинної зали можна буде розпочати не раніше, ніж через три доби. Водночас відпали дві інші головні версії причин аварії. Представник компанії «РусГідро» повідомив журналістам, що не підтвердилася версія про гідроудар: про це свідчать показання приладів. На його думку, головною причиною аварії стала руйнація турбіни, зокрема зрив її кришки. Передумовою цього міг стати заводський дефект. За версією слідчого комітету при прокуратурі Росії, до аварії призвів вибух трансформатора. Саме тому відразу після вибуху в Єнісей вилилося кілька тонн машинного мастила.
Родинам усіх загиблих та пораненим буде виплачено матеріальну допомогу в розмірі одного мільйона рублів.
Міністерство енергетики Росії повідомило вчора, що у зв’язку з аварією ціни на електроенергію для споживачів Сибіру виростуть, «за найбільш оптимістичними прогнозами», на п’ять–сім відсотків. Залишаються без енергопостачання промислові прідприємства Сибіру.