Майже два тижні не вивозили побутові відходи з вулиць і дворів Тернополя через те, що мешканці прилеглих до міського сміттєзвалища сіл перекрили туди дорогу. Тож упродовж останніх днів тернополяни відчули, що означає жити поруч із купами смердючого непотребу. Автор цих рядків, приміром, проживає у дев’ятиповерховому будинку, шахти сміттєпроводів якого вщерть забиті сміттям, а на сходових клітках стоїть важкий запах. Працівники ЖЕКів порозклеювали скрізь аркуші з проханням тимчасово не користуватися сміттєпроводами, а відходи складувати у щільно зав’язані поліетиленові мішки в господарських приміщеннях поряд з під’їздами, куди виходять труби сміттєпроводів.
Утім це мало впливає на покращення ситуації. Сміття з міста, правда, вже почали вивозити, однак це породило інші проблеми. На територіях районів, куди теоретично можна скидати тернопільське сміття, місцевий люд починає протестувати проти цього. Наприклад, провели масову акцію протесту жителі селища Велика Березовиця, що під Тернополем. Люди запідозрили, що сміттєвози збираються скидати свій вантаж на фільтраційні поля місцевого цукрового заводу, розташовані неподалік житлових будинків, відтак встановили цілодобове чергування, щоб не пропускати машини. Так само вже почали чергувати біля своїх сміттєзвалищ, аби туди не везли відходи з обласного центру, жителі низки інших сіл та селищ області.
Голова обласної ради Олексій Кайда звертався з проханням про тимчасовий прийом тернопільського сміття на паспортизоване сміттєзвалище поблизу райцентру Бучач, однак позачергова сесія Бучацької міськради відмовила. До того ж, як повідомив журналістам голова облдержадміністрації Юрій Чижмарь, жодне зі сміттєзвалищ області просто не здатне приймати таку кількість сміття, що його продукує Тернопіль, — майже 250 тонн щодоби. Він також зазначив, що за 12 років, які минули вже з часу офіційного закриття скандального Малашівського сміттєзвалища (головного для обласного центру), тернопільська міська влада так і не спромоглася провести його належну експертизу та рекультивацію. При цьому обидва згадані керівники схиляються до думки, що тернопільське сміття явно «пахне політикою», тобто що підбурили людей на протестну акцію з перекриттям дороги представники певних політичних сил, які мають на меті дискредитувати передусім чинного міського голову Тернополя Романа Заставного.
Учора «сміттєву» ситуацію у Тернополі розглядали на сесії обласної ради. За її підсумками, депутати прийняли звернення до Верховної Ради України з проханням про дострокове припинення повноважень діючих міських ради та голови, а також про визнання Тернополя зоною екологічного лиха. Післязавтра проблема Малашівського сміттєзвалища та вивезення сміття з обласного центру буде винесена на сесію тернопільської міської ради.