За прогнозами Українського центру грипу та респіраторних інфекцій Міністерства охорони здоров’я, країну в осінньо–зимовий період тричі труситиме від грипу. Як учора на прес–конференції повідомив директор центру Олександр Гриневич, у цей час слід очікувати два спалахи сезонного грипу, а також спалах пандемічного грипу — епідемію великого масштабу, яка, як правило, розповсюджується більш ніж на одну країну. Утім підготуватися до атаки вірусу вдасться не раніше вересня. За словами Олександра Гриневича, в Україну вакцину проти сезонних вірусів грипу буде завезено на початку вересня, а проти пандемічного — дещо пізніше. Під словом «пандемічний» слід читати «свинячий грип».
Що стосується саме «свинячого грипу», то нових випадків захворювання вірусом А/H1N1 в Україні сьогодні не виявлено. Проте вже цієї осені новий штам грипу може скосити чимало наших співвітчизників, попереджає МОЗ. У групі ризику — люди від 20 до 40 років. Міністерство охорони здоров’я рекомендує нашим співвітчизникам утриматись від поїздок за кордон у ті країни, де зафіксовано спалахи «свинячого грипу». Насамперед ідеться про Мексику, низку штатів США, а також Великобританію.
Загалом, за останніми даними регіональних бюро ВООЗ, вірусом А/H1N1 досьогодні у світі перехворіло 227 539 людей, з яких померло 2 045 осіб. Нагадаємо, наприкінці травня в Україні вже зафіксували перший випадок «свинячого грипу»: в столичну лікарню госпіталізували інфікованого українця, який прилетів із США. Чоловікові пощастило — він одужав.
А ТИМ ЧАСОМ...
Днями передчасно «стартував» застудний сезон у Маріуполі. Лікарі констатують: чимало маріупольців, особливо малюків, підхопили гостру респіраторну інфекцію, що аж ніяк не характерно для цієї пори року. Для прикладу, сьогодні в Орджонікідзевському районі міста показник захворюваності вже перевищив епідпоріг на 15%, повідомляється на міському сайті Маріуполя. Що це за інфекція та який її збудник, що проявляється у вигляді симптомів застуди, в санепідемстанції поки не кажуть. «У госпіталізованих хворих ми беремо аналізи крові й мазки. Після їх лабораторного дослідження можна буде сказати, що стало причиною цього захворювання», — зазначає завідуюча епідеміологічним відділом Орджонікідзевської СЕС Лариса Нестеренко.