Дмитро Підручний уперше в сезоні пробився до топ-10 особистої гонки Кубка світу
До церемонії відкриття Олімпіади-2026 залишилось менше місяця — поступово формуються остаточні списки учасників Ігор в Італії. >>
Олімпізм
Члени виконкому Міжнародного олімпійського комітету під час свого засідання в Берліні обрали два види спорту, які мають шанс бути включеними до програми літніх Олімпійських ігор у 2016 році. Це — гольф та регбі–7.
Остаточне рішення тут буде прийнято 9 жовтня в Копенгагені під час 121–ї сесії МОК. Якщо члени Міжнародного олімпійського комітету проголосують проти двох фіналістів, то програма Ігор не буде розширена. Нині на літній Олімпіаді представлено 26 видів спорту. За право потрапити до олімпійської сім’ї боролися такі види спорту: бейсбол, гольф, карате, ролерний спорт, регбі–7, софтбол та сквош.
Одночасно до програми наступних Олімпійських ігор офіційно включили жіночий бокс. Раніше Міжнародна асоціація аматорського боксу затвердила три вагові категорії на Олімпіаду–2012: до 51 кг, до 60 та до 75 кг.
Сучасне п’ятиборство
У Лондоні стартував чемпіонат світу з сучасного п’ятиборства, в якому змагаються й українські спортсмени. За підсумками трьох півфіналів, до основної частини змагань серед наших представників на Туманному Альбіоні зумів пробитися лише Дмитро Кирпулянський, який у своїй групі С посів дев’яте місце та набрав 4784 очки.
Павлу Тимощенку й Павлу Кирпулянському не вистачило лише одного пункту, щоб потрапити до 12 найкращих, у своїй групі вони посіли, відповідно, 13–ті сходинки. Євген Боркін із 22–м результатом також залишився поза фінальною частиною світової першості. Відповідно до регламенту на цій стадії не проводилися змагання в конкурі, тому свою вправність у цій дисципліні спортсмени продемонструють уже 15 серпня у фіналі.
Хокей
Нову льодову арену днями здали в експлуатацію в Харкові. На будівництво цього Палацу спорту було витрачено 29 млн. гривень, а фінансування проводилось із державного бюджету.
Футбол
Юнацька збірна України (U–18) у Ялті провела два контрольні поєдинки проти однолітків із Туреччини, і обидва рази перемога була на боці «жовто–синіх». У першій зустрічі судді зафіксували рахунок 1:0 (відзначився Олександр Овчинников із «Шахтаря»), а в другій — 2:1 (два голи на рахунку київського динамівця Євгена Морозенка). На початку вересня команда тренера Анатолія Бузника планує взяти участь у міжнародному турнірі в Сербії, а вже через місяць українці стартують у кваліфікації до Євро–2010 (U–19). У першому відбірковому раунді наші змагатимуться у 12–й групі разом зі шведами, чорногорцями та грузинами.
Шахи
Пройшли четвертий та п’ятий тури Гран–прі ФІДЕ, який відбувається зараз у Вірменії. Василь Іванчук здолав росіянина Євгена Алексєєва та болгарина Івана Чепарінова, а Сергій Карякін поступився угорцеві Петерові Леко, а потім переміг француза Етьєна Барко. А от Павло Ельянов двічі зіграв унічию з тим же таки французом та росіянином Дмитром Яковенком.
Становище лідерів після п’яти турів: Іванчук, Леко — 3,5 очка, Касимжанов (Узбекистан), Гельфанд (Ізраїль), Аронян (Вірменія) — 3, Ельянов, Карякін, Чепарінов, Яковенко — 2,5, Алексєєв, Камський (США), Бакро, Акоп’ян (Вірменія) — 2, Інаркієв (Росія) — 1.
Академічне веслування
Із 5 по 8 серпня у м. Бріве (Франція) проходив чемпіонат світу з академічного веслування серед юніорів. Українець Олександр Надтока із Запоріжжя тут виборов для країни ліцензію на I юнацькі Олімпійські ігри–2010, що відбудуться в Сінгапурі.
До церемонії відкриття Олімпіади-2026 залишилось менше місяця — поступово формуються остаточні списки учасників Ігор в Італії. >>
Футзальна збірна України традиційно ходить серед головних фаворитів великих міжнародних турнірів. >>
На двох попередніх зимових Олімпіадах лише одному українському спортсмену — фристайлісту Олександру Абраменку — вдавалося підкорити олімпійський п’єдестал. >>
Із яскравої перемоги на змаганнях в новозеландському Окленді розпочала новий рік прима вітчизняного тенісу Еліна Світоліна. Перегравши у фіналі китаянку Ван Сіньюй (57-а ракетка світу) - 6:3, 7:6, найтитулованіша тенісистка України виграла свій 19-й у кар’єрі турнір WTA. >>
На зимовій Олімпіаді, яку в лютому прийматимуть італійські Мілан та Кортіна-д’Ампеццо, вітчизняне фігурне катання представлятиме фігурист-одиночник Кирило Марсак. >>
Першою міжнародною нагородою українських спортсменів у новому році стала «бронза» майстра санного спорту Антона Дукача на етапі Кубка націй у латвійській Сігулді. >>