А вночі приходить карієс

25.03.2004
А вночі приходить карієс

Чистити зуби правильно — не так просто. (з сайту drgrhussey.com.)

        У акули три ряди трикутних зубів. Коли цей хижак зламає якийсь із передніх, із заднього ряду сам висувається новий зуб. Біологи кажуть, що якби ми мали такий механізм заміни старих зубів новими, то могли б ніколи не відвідувати стоматолога... Та, на жаль, зубів у нас тільки один ряд, якого має вистачити на все життя. Тому їх треба берегти. Що зуби чистять двічі на день, мабуть, знають усі. Не варто користуватися зубною щіткою частіше, тому що чищення все-таки знищує емаль. А тому варто уникати щось жувати часто, щоб не доводилося щоразу після їжі, як агітують у рекламі, «наводити блиск» і знімати зубний наліт. Якщо ж уживання їжі не уникнути, а зубною щіткою ви скористуватись не можете або не хочете, тоді хоча б прополощіть рот. Процедуру, яка в кожного з нас доведена до автоматизму, стоматологи з сайту www.emedy.ru, «по-правильному» рекомендують проводити так.

      Зуби треба чистити не менше трьох хвилин, тому у ванній кімнаті варто мати годинник, хоча б і піщаний. Не натискайте на щітку із силою. Рух повинен бути спокійним і легким, як би ви не поспішали.

      Щітку розташуйте під кутом 45 градусів до поверхні зубів. Чищення починайте при незімкнутих зубних рядах. Чистити зуби верхньої щелепи починайте зі щічної поверхні — десяти рухів буде достатньо. Потім те саме зробіть з іншого боку верхньої щелепи.

      Зворотно-поступальними рухами в горизонтальному та вертикальному напрямах почистіть внутрішні поверхні зубів, що звернені до язика. 10—15 рухів з кожного боку буде достатньо. Це ж повторіть для зубів нижньої щелепи.

      Передні зуби чистять, розташувавши щітку перпендикулярно до зубного ряду.

Закінчуючи чищення, не забудьте легко круговими рухами промасажувати при зімкнутих зубах верхні і нижні ясна. Так само ніжно почистіть щіткою і язик, на якому теж накопичується багато бактерій і про який часто незаслужено забувають.

      Після чищення щiткою не завадить скористатись спеціальною ниткою — дентофлоссом, щоб почистити проміжки між зубами.

      Пам'ятайте, що зуби не люблять багато солодких і кислих харчів, кислі фрукти і соки. Від кислот емаль тоншає і стає чутливішою.

      Зовсім не корисні для зубної емалі печиво, цукерки та інші ласощі. Цукор, потрапляючи у порожнину рота, взаємодіє з бактеріями, які живуть на поверхні зубів і утворює кислоти, що руйнують зуби. Так і починається карієс. А найбільш небезпечними є жувальні цукерки, тому що тоді цукри діють у порожнині рота протягом довшого часу. Тому, якщо ви ласун, краще вживайте солодощі під час основного прийому їжі, ніж багато разів протягом дня — так ви завдаватимете набагато менше шкоди зубній емалі.

      Замість цукерок зубам краще запропонувати свіжі овочі та фрукти, висівковий хліб, ягоди, апельсини, дині, груші, селеру, моркву, огірки, помідори, всі злаки, каші без цукру, молочні продукти, знежирені сири, м'ясо, горіхи, різноманітне насіння, в тому числі гарбузове.

      Стоматологи застерігають, що для здоров'я зубів можуть бути шкідливими деякі дієти, які грунтуються на виключенні з раціону молочних продуктів. Саме в молоці є кальцій і вітамін D, необхідні для здоров'я зубів. Прикметно, що навіть стрес може зашкодити вашим зубам. Тому не скрегочіть ними. Навіть уві сні!

лечение зубов

  • Пігулка не допоможе…

    Протистояння навколо можливої ліквідації Вінницького обласного протитуберкульозного диспансеру №2 відбувається у кількамісячному вимірі. Працівники диспансеру просять передати з обласної комунальної власності у міську цілісний майновий комплекс, щоб і майно, і приміщення залишились на місці, а колектив працював там і надалі. Вони згодні на реорганізацію чи оптимізацію, аби лише тубдиспансер не ліквідували. >>

  • Не лікують, а вбивають

    До 30% антибіотиків орального застосування продаються у США за неправильно виписаними рецептами. Помилкова діагностика на невідповідний рецепт на антибіотики є головною причиною виникнення резистентної стійкості мікроорганізмів на антибіотики, випливає з дослідження, результати якого подані в «Журналі Американської медичної асоціації» (Journal of the American Medical Association). >>

  • Чіпкий, як кліщ

    Кліщі вже прокинулися, активізувалися і готові атакувати. Під прицілом їхніх укусів — не лише любителі влаштовувати пікніки в лісі, а й ті, хто звик просто прогулюватися в міському парку чи сквері. Лікарі звертаються увагу, що з кожним роком кількість людей, яких покусали кліщі в місті, зростає. >>

  • Смертельний бізнес

    «Хворіти сьогодні особливо дорого, навіть не враховуючи вартості ліків, на звичайний похід у поліклініку зараз потрібно викласти мінімум 300 гривень», — такими враженнями діляться між собою українці в бесідах те-а-тет, такими повідомленнями нині завантажена чи не вся інтернет-мережа. >>

  • Провал операції, або Як вижити в котлі медреформи?

    Улюблений вітчизняний спосіб заговорити тему: спростовувати неіснуюче або почати планувати давно існуюче. Триває п’ятий рік експерименту з реформи охорони здоров’я у пілотних регіонах країни: на Вінниччині, Дніпропетровщині, Донецькій області (там зараз не на часі) та Києві. І що ж маємо реально? >>