Немає пам’ятника — немає й очок

11.08.2009

Артемові Мілевському відзначитись у четвертому поспіль матчі завадили чіпкі захисники «Іллічівця». (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)

Донецьке дербі, яке тривалий час не відрізнялося особливою напругою, у 2005 році набуло пікантного забарвлення. Йожеф Сабо, тодішній віце–президент «Динамо», пообіцяв поставити «металургам» пам’ятник, якщо вони хоча б раз віднімуть очки у «гірників». Іронія була зрозуміла: до того часу обидві донецькі команди провели між собою в чемпіонаті 16 матчів, і «метадони» завжди залишали поле на щиті. Із часу заяви Сабо «Металург» уже двічі зводив поєдинки з «Шахтою» внічию, а обіцянка встановити пам’ятник не була втілена в життя. Хоча Сабо начебто пропонував донеччанам поставити придуманий ним «витвір мистецтва» в себе на базі, а ті відмовлялися. Хтозна, може, саме через те, що не було «монументального» стимулу, команда тренера Ніколая Костова позавчора в черговій очній зустрічі поступилася «Шахтарю» з великим рахунком.

Бий своїх, щоб чужі боялися

Після єврокубкової невдачі у поєдинках із «Тімішоарою» віце–чемпіони України вийшли на матч проти «Металурга» максимально мотивованими та зібраними: втрати чергових очок у чемпіонаті вболівальники «гірникам» не вибачили б. Водночас, що цікаво, Мірча Луческу з перших хвилин місце «опорника» довірив Олексію Полянському, а правий фланг захисту моніторив колишній «карпатівець» Василь Кобін.

Дублери відіграли непогано, а Полянський свою появу майже одразу відзначив взяттям воріт — серйозна заявка на стабільне місце в основі. Щоправда, деякі джерела подають перший м’яч як автогол капітана «Металурга» В’ячеслава Чечера — саме від нього м’яч залетів у ворота після пострілу Полянського. Якщо це так, то для Чечера це вже третій гол у свої ворота за історію донецьких дербі — не щастить хлопцеві. М’яч Полянського став для гостей 400–м, пропущеним в усіх ЧУ.

За весь перший тайм у площину володінь Владіміра Дішленковича «гірники» не вцілили жодного разу, зате в другій половині серб крутився у воротах, наче білка в колесі: з дев’яти ударів він парирував шість. Пригальмування ж у другому таймі Ніколай Костов пояснив психологічними проблемами гравців. А от Луческу наголошував на важливості недільної перемоги з великим рахунком (4:1). «Із самого початку планували грати на контратаках. Тепер, після такого результату, настрій у нас точно покращиться», — «гірникам» рано заспокоюватись перед реабілітацією «на Європі».

Маленькою ложкою дьогтю для Андрія П’ятова виявився гол нігерійця Кінгслі — він перервав «суху» серію кіпера «Шахтаря», яка зупинилася на позначці в 878 хвилин. За всі часи наших першостей довше не пропускав лише одноклубник П’ятова Дмитро Шутков (1022 хв.).

Після звітного туру «гірники» вийшли на «законне» друге місце. Однак відстань від лідера — «Динамо» — не скорочується: чемпіони вдома переграли «Іллічівець». Із маріупольцями довелося «побуцатися», утім, Валерій Газзаєв не бачить у цьому нічого дивного. Справді, неможливо ж вигравати всі матчі з великими рахунками.

Метал по–корейськи

Можна з упевненістю сказати, що ані запорізький «Металург», ані «Ворскла» стартом у новому чемпіонаті не задоволені. Амбіційні команди з верхньої частини таблиці минулого сезону нині поки продовжують втрачати очки. І в очній зустрічі вони «розписали» нічию.

У господарів, вийшовши на заміну, дебютував в українському чемпіонаті Хун Хі Хванг із Південної Кореї, а його співвітчизник П’юн Ра Кім грав зі стартових хвилин. Саме півзахисник Кім став автором гольової передачі, після якої відзначився Володимир Аржанов. «Ворскляни» відповіли точним ударом 20–річного Володимира Чеснакова на другій компенсованій хвилині гри — так само головою. Для полтавського захисника цей м’яч став результативним почином в елітному дивізіоні.

Замість Миколи Павлова, вилученого з тренерської лави в попередньому турі, коментарі на післяматчевій прес–конференції роздавав його помічник Іван Балан. «Як і господарі, ми розраховували на перемогу. Може скластися враження, що ми врятувалися, але зовсім не так», — прокоментував він підсумок двобою.

Привіт від непотрібного

Після того як румунський легіонер «Арсеналу» Йонуц Мазілу забив у ворота «Дніпра» свій другий у цьому сезоні м’яч, у прем’єр–лізі більше немає команд, які мали б у графі «пропущені м’ячі» гордий нуль. Є «Зоря», котра досі не вражала воріт суперників, але це вже тема для іншої розмови.

Щодо матчу–відкриття туру, то, зауважмо, ворота дніпропетровця Євгена Боровика вразив гравець, який перебуває на контракті з «Дніпром», а за «Арсенал» виступає на правах оренди. І взагалі, «каноніри» на «Дніпро–арені» тривалий час — особливо в другому таймі — діяли так, ніби саме вони — господарі поля. Настрій Мазілу одного разу також втілився у влучання у штангу, а в другому моменті Андрій Воробей завершив пас румуна ударом в поперечину.

«У Дніпропетровську на стадіоні атмосфера нагадує європейську, тому нам спочатку було складно грати. Але нічия на виїзді для нас є добрим підсумком», — сказав після матчу Василь Євсєєв, помічник Олександра Заварова. Сам же наставник «канонірів» відбував дискваліфікацію на трибуні. Водночас Богдан Шершун — ще один орендований дніпропетровець в «Арсеналі» — заявив журналістам, що це його команда втратила два очки, а не навпаки.

«Карпати» не програли у футбол

У поєдинку проти «Зорі» вболівальники «Карпат» розгорнули на трибуні великий банер із написом «Кузя, всьо чотко». Таким чином львів’яни прощалися з покійним лідером гурту «Брати Гадюкіни» Сергієм Кузьмінським, який є автором відомої пісні «Карпати знов програли в футбол».

Суботній вечір став феєричним для галицьких «левів»: на полі стадіону «Україна» вони розгромили одну з найслабших на цей момент команд чемпіонату. «Зоря» у чемпіонатах країни програла з великим рахунком уже 43–й раз, повторивши антирекорд запорізького «Металурга». У числі чотирьох м’ячів згадаємо дубль бразильця Роші Батісти, який у переддень гри повернувся до Львова з азербайджанського «Баку». Із 2005 по 2008 рік він забив за «Карпати» 22 м’ячі, після чого були виступи за «Харків» та поїздка в Азербайджан.

Цікаво, що Батіста у складі «Баку» пробився до четвертого кваліфікаційного раунду Ліги Європи, але пожертвував єврокубками заради повернення до Львова, де він, до речі, доволі непогано вивчив українську мову. «У мене тепер болітиме голова від того, кого випускати в нападі наступного разу», — поділився приємними клопотами тренер «Карпат» Олег Кононов.

Чемпіонат України. Прем’єр–ліга. 4–й тур

«Дніпро» — «Арсенал» — 1:1

Голи: Селезньов, 30 — Мазілу, 62

13 500 глядачів

«Карпати» — «Зоря» — 4:0

Голи: Худоб’як, 60; Кузнєцов, 65; Батіста, 78, 90+2 (пен.)

7 000 глядачів

«Чорноморець» — «Оболонь» — 0:1

Гол: Куценко, 43

4 000 глядачів

«Динамо» — «Іллічівець» — 3:1

Голи: Нінкович, 54, 86; Гусєв, 61 — Касьян, 57

Нереалізоване пенальті: Кривошеєнко, 52 («І»)

16. «Чорноморець» 4 0 0 4 2–11 0

Бомбардири: Гусєв — 4, Ярмоленко, Мілевський (усі — «Динамо»), Селезньов («Дніпро») — 3...

* * *

Перша ліга. 4–й тур. «Фенікс» — «Волинь» — 1:1 (Корольков, 82 (пен.) — Піщур, 64), «Геліос» — «Динамо–2» — 0:3 (Коваль, 76, 90+2; Рибалка, 82), «Севастополь» — «Енергетик» — 4:0 (Худзікевич, 33, 60 (пен.); Жабокрицький, 66; Сучу, 73; вилучення: Карпов, 59 («Е»)), «Нива» — «Десна» — 0:1 (Мостовий, 90+1), «Сталь» — «Олександрія» — 2:1 (Чеботаєв, 28; Палагнюк, 60 — Куций, 73; вилучення: Смалько, 64 («О»)), «Львів» — «Арсенал» (БЦ) — 0:0, «Зірка» — «Нафтовик» — 1:1 (Морозов, 33 — В. Іващенко, 53; нереалізоване пенальті: Бондаш, 78 («З»)), «Кримтеплиця» — «Прикарпаття» — 4:0 (Кучеренко, 9; Трухін, 29; Діабі, 66, 76).

Лідери: «Севастополь» — 10, «Волинь» — 8, «Олександрія», «Львів», «Арсенал» (БЦ), «Геліос» — 7...

Бомбардири: Щеглюк («Прикарпаття»), Полтавець («Дністер») — 3...