Державний прапор, перетворений на ганчірку, якою мили підлогу й витирали ноги при вході до навчального корпусу Одеського державного економічного універитету, вилучили 7 серпня голова облорганізації товариства «Просвіта» Олександр Степанченко, отаман Чорноморського гайдамацького з’єднання Сергій Гуцалюк та представники облорганізації Народного руху України і ВО «Свобода». Як сказав «УМ» пан Гуцалюк, підняли тривогу з приводу цинічної наруги над блакитно–жовтим прапором не викладачі чи техпрацівники навчального закладу. Безпрецедентний випадок обурив одного зі студентів, який сповістив про злочин керівництву облорганізації НРУ. А згодом представники громадських та парторганізацій, які прибули разом із працівником міліції на вулицю Пушкінську, 26, справді зафіксували факт цинічної наруги над державним символом при вході у навчальний корпус фінансового факультету держуніверситету.
З’ясувати позицію проректора навчального закладу Олега Йони чи ректора Михайла Звірякова представникам громадськості не вдалося — учених мужів у робочий час у п’ятницю не було на робочих місцях. Тож, вилучивши прапор, лідери громадських організацій разом зі студентом «вишу» подали спільну заяву про злочин до Приморського райвідділу міліції Одеси та Управління Служби безпеки України в області.
До речі, й через два дні, у понеділок, не вдалося кореспонденту «УМ» поспілкуватися з приводу ганебного факту з керівниками ВНЗ. Спершу секретар ректора заявила, що його немає у службовому кабінеті, а згодом відповіла: «Ректор дуже зайнятий, залиште номер телефону — він зателефонує пізніше». Однак і пізніше, очевидно, ректор ніяк не відреагував на запит журналіста. Практично так само реагували на дзвінки і в приймальні проректора. Щоправда, о 12.30 у понеділок інцидент прокоментував помічник проректора Василь Мельниченко. «Це — провокація, — заявив держслужбовець, — такого не могло у нас бути, бо протягом останніх п’яти років державних пропорів у держуніверситеті не списували як вигорілих чи таких, що стали непридатними для використання». І додав, що «ніхто в міліції також не порушував і не розслідує кримінальної справи за фактом наруги над прапором».
І справді, як з’ясувалося згодом, під час запиту до відділу громадських зв’язків облуправління міліції, керівництво Приморського РВВС Одеси навіть на третій день із моменту реєстрації спільної заяви про злочин продовжувало розмірковувати, чи варто порушувати карну справу за фактом наруги над державним прапором, як того вимагає стаття 338 Кримінального кодексу України. До речі, ця стаття, і КК передбачає позбавлення волі на термін до трьох років.