Адміністрація Барака Обами представила нову довготермінову стратегію боротьби зі світовим тероризмом. Як заявив старший помічник президента США з протидії тероризму Джон Бреннан, якого цитують світові інформагенції, відтепер Сполучені Штати «робитимуть ставку на «м’яку силу» — економічний та дипломатичний впливи». Вашингтон має намір відмовитися надалі від терміна «боротьба з тероризмом», який запровадила у всепланетний обіг адміністрація Буша. Саме з народженням терміна «війна з тероризмом» після атак «Аль Каїди» на Нью–Йорк 11 вересня 2001 року США почали безславні військові операції в Іраку та Афганістані.
Нинішня адміністрація США водночас не відмовляється від військових операцій проти баз терористів, наприклад, в Афганістані, Пакистані, Сомалі. Втім, за задумом, економічні важелі стануть дієвішими. До прикладу, для боротьби з піратством в Аденській затоці та навколишніх територіальних водах США планують допомогти поновити центральну владу в Сомалі та покращити економічне благополуччя її громадян. Кращий економічний стан країни і кожного громадянина, за словами Бреннана, дасть підстави молодим людям відмовлятись від ризикованого піратського бізнесу.
Експерти позитивно оцінюють нову тенденцію. Адже тероризм став настільки глобальним явищем, що простими бомбардуваннями його не ліквідуєш, і це доводить не вельми успішний досвід боротьби з «Аль–Каїдою». Водночас аналітики відзначають, що проголошення нової стратегії, яка спирається на «м’яку силу», є, власне, визнанням поразки Сполучених Штатів у боротьбі з тероризмом.