Одним із перших рішень нового Генсека НАТО Андерса Фога Расмуссена стало створення групи у складі 12 експертів, які мають підготувати нову стратегічну доктрину Альянсу. Особисто підібрана Расмуссеном «група мудреців», як її охрестили, має розробити головні цілі політики НАТО на найближче десятиліття. Генсек прагне, щоб суттєвим пунктом нової доктрини були відносини з Росією.
Групу очолить колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт, а її першим заступником буде голландець Єроен ван дер Веер, колишній глава правління концерну «Роял Датч Шелл». До складу «мудреців» увійшли відомі політики, здебільшого відставні, з Великої Британії, Італії, Іспанії, Німеччини, Франції, Греції, Канади і Туреччини. Члени Альянсу з Центрально–Східної Європи представлені колишнім міністром закордонних справ Польщі Адамом Ротфельдом та дипломатом з Латвії, спільним висуванцем трьох країн Прибалтики.
Попередню доктрину було прийнято 1999 року, але відтоді багато що змінилося. Відбулися замахи 11 вересня 2001 року, розпочалися війни в Афганістані та Іраку, набрала поширення чума піратства, стався збройний конфлікт Росії з Грузією. Все це потрібно врахувати в новій доктрині НАТО. Адам Ротфельд повідомив польських ЗМІ, що наполягатиме на внесенні до нової стратегії НАТО подальше розширення Альянсу на Схід.
Працювати над документом почнуть у вересні, триватиме робота дев’ять місяців. Потім Генсек НАТО намагатиметься переконати всіх 28 членів НАТО прийняти документ на саміті в Лісабоні в листопаді 2010 року.