Колишній президент Філіппін, перша в Азії жінка–президент, Корасон Акіно померла минулої суботи у віці 76 років. Минулого року в Акіно діагностували рак товстої кишки, але жінка відмовилася від лікування, заявивши, що її доля в руках Бога. Місяць тому, у зв’язку з погіршанням стану здоров’я, її помістили до шпиталю. На Філіппінах, де цю жінку вшановують як матір нації, в усіх церквах молилися за її одужання. Незважаючи на важку хворобу, Корасон Акіно регулярно з’являлася на публіці та кожні вихідні відвідувала католицьку месу в костьолі. У зв’язку зі смертю політика–легенди, яка стала символом демократичних змін у своїй країні, на Філіппінах оголошено десятиденну національну жалобу. Державний похорон відбудеться завтра. Корасон Акіно спочине поруч зі своїм чоловіком у меморіальному парку Маніли.
Корасон Акіно прийшла в політику після вбивства її чоловіка — відомого сенатора Беніньйо Акіно, який планував балотуватися у президенти, а натомість провів сім років у в’язниці після оголошення президентом–диктатором Філіппін Фердинандом Маркосом воєнного стану. Як скаже пізніше Корасон, «смерть мого чоловіка не була марною: жертва, яку він приніс, безсумнівно, пробудила філіппінський народ від апатії та байдужості». Внаслідок оксамитової революції 1986 року Маркоса було усунуто від влади, а Корасон Акіно обрали президентом.
Вона отримала у спадок країну, яка за майже три десятиліття диктатури Маркоса та повстань маоїстів була глибоко розколотою. За роки правління на Акіно було здійснено сім замахів та кілька спроб державного перевороту, але жінка вижила і вистояла. Впродовж шести років перебування при владі вона звільнила політв’язнів, захистила паростки молодої демократії, поставила країну на рейки стабільного економічного розвитку, провела конституційну, судову та аграрну реформи. Корасон Акіно висували на Нобелівську премію миру, американський тижневик «Тайм» визнавав її «жінкою року» та вніс до списку 20 найвпливовіших політиків Азії ХХ століття.