Минулої суботи перед судом у Тегерані постала перша сотня осіб, звинувачених за участь в антиурядових маніфестаціях після президентських виборів 12 червня. Опозиційні виступи іранців, які підозрювали владу у фальшуванні результатів виборів, суд класифікує як «підривну діяльність». Наступного дня, у неділю, розпочався закритий процес революційного трибуналу, перед яким постали ще десятеро опозиціонерів. Серед підсудних — чимало відомих осіб із реформаторських кіл Ірану, повідомляє «Франс пресс» із посиланням на власні джерела в Тегерані. Обвинуваченим загрожує п’ять років ув’язнення, але, якщо їх визнають «ворогами Бога» («мохареб»), то це може означати й смертний вердикт, повідомляє іранська агенція «Фарс».
Із критикою судилища над учасниками червневих акцій протесту виступили колишній президент Ірану Мохаммед Хатамі та лідер опозиції і кандидат у президенти на цих виборах Мір–Хусейн Мусаві. Хатамі заявив, що ці процеси, «спрямовані проти Конституції Ісламської Республіки Іран», а «свідчення сторін процесу отримані таким шляхом, що їх не можна вважати вірогідними». Він мав на увазі, що дізнання здійснювали із застосуванням тортур. Загалом в іранських в’язницях залишаються приблизно 250 осіб із тих двох тисяч, яких було заарештовано під час заворушень у червні.
А тим часом верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї вчора публічно затвердив Махмуда Ахмадінеджада як новообраного на другий термін президента Ірану, повідомив телеканал «Аль–Алам». Інавгурація Ахмадінеджада відбудеться завтра.