Цього літа загострилася давня «екологічна» проблема українських автошляхів, що ведуть до Азовського та Чорноморського узбережжя. На таких трасах неабияк активізувалися так звані екологічні патрулі козаків, які обдирають необізнаних автолюбителів (переважно з країн СНД), змушуючи оплачувати екологічну перевірку їхніх «залізних коней». Департамент ДАІ МВС укотре застерігає водіїв від незаконних дій таких козаків–«екологів». Адже останні не мають жодного права здійснювати екологічний контроль транспортних засобів на автодорогах, складати адміністративні протоколи, стягувати будь–які штрафи.
«Вони здійснюють так зване «патрулювання» на своїх приватних автомобілях, в одязі, схожому на форму працівників Державтоінспекції — з капітанськими або майорськими погонами, генеральськими лампасами і шевронами червоного кольору», — повідомили «УМ» у прес–службі Департаменту ДАІ. До того ж козаки з пересічних громадських формувань залюбки продають російським та білоруським водіям так звані «екологічні талони». Мовляв, шановний, забруднюєте, то заплатіть.
Викрити шахраїв доволі складно, бо вони штрафують водіїв на місці, а не через банк. Тож у ДАІ закликають водіїв зупинятися лише на вимогу їхніх працівників, які несуть службу у формі затвердженого зразка, мають нагрудний знак і патрулюють на службових автомобілях із номерними знаками на синьому тлі. При цьому працівник ДАІ зобов’язаний назвати водію своє прізвище, ім’я, звання, посаду і підрозділ, де проходить службу, а також причину, з якої він зупинив ваше авто. На вимогу учасника дорожнього руху він повинен пред’явити службове посвідчення.
Цікаво, що «екологічні патрулі» в останні тижні активізувалися саме у Криму. Середня такса поборників — 200 гривень за перевірку екологічності авто, а потім ще 40 гривень за «екологічний талон». Департамент ДАІ вже розмістив на окремих ділянках автошляхів інформаційні стенди, де «у картинках» пояснює іноземним гостям, на вимогу якої «людини у формі» вони повинні зупинятися, а якого шахрая–«еколога» мають ігнорувати. Усіх громадян, які зіткнулися із козаками із жезлом, Департамент ДАІ просить звертатися за телефоном власної «гарячої лінії»: (044) 272–46–59.