297 мільярдів гривень
становив обсяг реалізованої промислової продукції, робіт і послуг у відпускних цінах підприємств у першому півріччі цього року, повідомляє Держкомстат. На 207 млрд. реалізувала продукції переробна промисловість. Зокрема, обсяг реалізованих харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів становив 56 млрд. 743,9 млн. грн., продукції легкої промисловості — майже 2,5 млрд. грн.
1,185 мільярда гривень
заробила Україна на продажу надлишкового озброєння, військової і спеціальної техніки Збройних сил за 2005—2008 роки, повідомляє прес–служба Рахункової палати. Ця сума становить лише 10,6% від залишкової вартості затвердженого до реалізації майна на загальну суму 11,212 млрд. гривень. Утім за останні чотири роки надходження до держбюджету від реалізації військового майна знизились із 500 млн. — у 2005 році до 202 млн. гривень — у 2009 році
494 мільйони євро
пропонує надати Італії Єврокомісія для допомоги у відбудові зруйнованої внаслідок землетрусу Аквіли. Про це повідомив комісар ЄС з питань регіональної політики Павел Самецкі. Кошти надасть Європейський фонд солідарності. Нагадаємо, внаслідок землетрусу, що стався в італійський Аквілі у квітні цього року, 300 осіб загинули, 1500 отримали поранення. Збитки від землетрусу оцінюють у 10,2 млрд. євро.
111 мільйонів гривень
отримав із початку року на розвиток Київський метрополітен. Це в 4,5 раза менше, ніж було заплановано. За даними начальника столичної «підземки» Петра Мірошникова, у розвиток підприємства в першому півріччі планували вкласти близько 500 мільйонів гривень, із них 200 мільйонів мав виділити державний бюджет, але не було отримано жодної копійки.
1 тисячу тонн
пшениці виділила Україна Ефіопії в рамках благодійної продовольчої програми ООН.
Донором цієї програми Україна стала вперше. Досі ООН купувала в Україні зерно. Так, у 2008 році було куплено 140 тисяч тонн. Як зазначають в ООН, станом на січень 2009 року дефіцит продовольства у всесвітніх масштабах становить понад 116 тисяч тонн на суму близько 96 мільйонів доларів.
2,5 тисячі туристів
відвідують щодня резиденцію гетьмана Мазепи — Батурин. За словами голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка, ще 5 років тому кількість туристів не перевищувала 20 тисяч на рік. Але проблема в тому, що турист не має можливості залишитися у місті на кілька днів через відсутність готелів та закладів харчування, зауважив «губернатор».
74 відсотки росіян
вживають алкогольні напої. Зокрема, випивають кілька разів на тиждень 8% опитаних, 23% вживають алкоголь два–три рази на місяць. Такі дані соціологічного опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки. Також 55% росіян вважають, що зараз люди стали пити більше, ніж за часів Михайла Горбачова. 24 відсотки росіян узагалі не вживають алкоголю.
59 журналістів
загинули у світі з початку року, повідомила міжнародна організація Прес Емблем Кемпейн. Найбільше журналістів загинуло в Мексиці, де жертвами наркомафії стали 7 осіб, а в Пакистані, що став майданчиком для терористів, загинули 6 чоловік. По 5 журналістів загинули в Росії, Іраку, на Філіппінах і в Сомалі. Смертельно небезпечними для репортерів лишаються сектор Газа, Гондурас, Колумбія, Афганістан, Гватемала, Непал, Шрі–Ланка, Венесуела, Індія, Індонезія, Кенія, Киргизія і Мадагаскар.