Стан ще двох засуджених цієї колонії, котрі перебували в реанімаційному відділенні Третьої міської лікарні Кременчука, на вчорашню обідню пору був тяжким, але стабільним. Там же під наглядом лікарів та охороною перебували і троє в’язнів, які стверджують, що лише «спробували» згаданої «гримучої суміші». Однак за життя останніх у медиків побоювань уже не виникало. Про це вчора власкору «УМ» повідомив перший заступник управління Державного департаменту з питань виконання покарань у Полтавській області Олександр Дем’яненко.
Зеки ремонтували одне з приміщень згаданої колонії, в якому ніхто не жив. Для його облаштування туди заздалегідь цілком легально, з дозволу начальника, занесли будівельні матеріали, зокрема, плити пінопласту для «підшивання» стелі, а також шість літрів будівельного клею «Дракон». Той клей один із в’язнів запропонував використати, так би мовити, не за прямим призначенням. У «зеківській» будівельній бригаді одразу знайшлися «специ», котрі запевнили, що на волі робили з тієї «хімії» придатне для споживання пійло... Знайшовся і привід: в іншого засудженого тільки–но померла мати. Тож вирішили її пом’янути...
За попередніми даними, щоб одержати спиртовмісну суміш, в’язні вилили п’ять пляшок клею у відро, залили його кип’ятком, а потім, додаючи туди солі, колотили до випадання клею в осад». Після «причащання» виготовленою в такий спосіб рідиною першим 28 липня вранці безпосередньо в колонії помер засуджений, у якого були проблеми з серцем. Спочатку припускали, що сталося загострення задавненої хвороби. Однак після того, як ознаки тяжкого отруєння були виявлені й у інших, потерпілих доправили до Третьої міської лікарні. Але дози спожитих токсинів стали смертельними ще для чотирьох в’язнів: один із них помер також 28 липня, троє — наступного дня.
За інформацією Олександра Дем’яненка, померлим виповнилося від 25 до 35 років. Практично всі вони — уродженці Полтавщини, яких уже неодноразово засуджували (у колонії №69 відбувають покарання тільки ті, хто вже мав досвід попередніх «відсидок». — Авт.). Окрім належно обладнаної медсанчастини, на території згаданої установи діє міжобласна протитуберкульозна лікарня для засуджених, тож припущення про невчасне надання медичної допомоги чи брак ліків, кваліфікованих спеціалістів тощо не підтверджується — фаховість першої медичної допомоги вже засвідчили міські лікарі.
А от чий недогляд спричинив безконтрольні дії засуджених на території режимної установи середнього рівня безпеки, тепер належить з’ясувати правоохоронцям. Уже зараз прокуратура Полтавської області, за інформацією її прес–служби, наголошує на тому, що в цьому випадку в’язні скористалися «відсутністю контролю за їхньою роботою та поведінкою з боку адміністрації установи». Та ж таки прокуратура порушила кримінальну справу за статтею, яка передбачає відповідальність за службове недбальство з тяжкими наслідками і «світить» винуватцям від двох до п’яти років позбавлення волі.