Заборону на продаж на території ЄС виробів із морських котиків спочатку проголосував Європарламент, а позавчора затвердила Єврокомісія. Керівник комісії з сільського господарства Європарламенту Януш Войцеховський повідомив в інтерв’ю Польському телебаченню: «Це не кінець боротьби за права тварин. Упродовж цієї каденції Європарламенту будуть запроваджені чергові регуляторні акти». Євросоюз запроваджує повну заборону не лише на хутро котиків, а й також на використання їхніх органів, м’яса та жиру, який використовують у виробництві косметики та ліків. Зроблено лише один виняток: на ринок ЄС можуть потрапити продукти з котиків, упольованих традиційними методами народами Далекої Півночі.
Щороку у світі вбивають приблизно 900 тисяч котиків, дві третини з яких — у Канаді, Гренландії та Намібії. Тому Канада висловила рішучий протест рішенню Єврокомісії.
Часто вбивають дитинчат цих тварин, яким від народження — не більше чотирьох тижнів — хутро таких котиків вважають найвищої якості. Їх забивають дуже негуманними методами — щоб не зменшити цінність хутра, простіше кажучи, гамселять дерев’яними палицями по голові, аж поки звірина не сконає. Організації захисту тварин б’ють на сполох, бо часто шкуру здирають зі ще живих тварин.
Очікують, що євродепутати ще цього року приймуть закон, яким буде заборонено транспортувати тварин до місця забою більше восьми годин, та заборону на імпорт до ЄС м’яса з тих країн, де не дотримуються правил гуманного забою тварин.