Днями на Луганщині правоохоронці затримали колишнього начальника відділу інкасації комерційного банку, який восени минулого року викрав у власної установи п’ять мільйонів гривень. Чоловіка було оголошено в міжнародний розшук, оскільки він переховувався у Санкт–Петербурзі, але щойно він повернувся на малу батьківщину — на його зап’ястках клацнули наручники.
Як повідомляють у прес–службі обласної міліції, на допитах колишній інкасатор зізнався, що ідея заволодіти грошима банку з’явилася в нього ще в серпні 2008 року. На підготовку й розробку плану пішов місяць, а 17 вересня 2008 року, отримавши точну інформацію про інкасацію п’яти мільйонів гривень, він почав діяти. І наступного дня, отримавши гроші в банку, не доставив їх за місцем призначення, а передав спільникам: рідному сину — 2 млн. 600 тис. грн., а решту — спільнику з Алчевська. Після цього чоловік поїхав до прикордонного Станично–Луганського району, де в лісопосадці залишив інкасаторський автомобіль, а сам на попутному транспорті втік до Росії. Виявляється, у крадія був паспорт громадянина РФ, що дало йому можливість тривалий час жити в Пітері.
Наразі затримано не лише колишнього інкасатора, а його спільників. Викрадену частину грошей зберіг до копієчки лише син, і саме ці кошти вилучили в нього під час обшуків правоохоронці. Щодо іншої частини, яку отримав приятель інкасатора, то ці мільйони поділися невідомо куди.
Не відстають від луганських шахраїв і київські колеги. Позавчора столична міліція оголосила в розшук юриста Пенсійного фонду, 29–річного Олександра Вєтошкіна, який привласнив півмільйона державних гривень. Факт розкрадання державних коштів з однієї зі столичних філій ще на початку року виявили співробітники податкової міліції та прокуратури Києва, повідомляє прес–служба ДПА України. Виявляється, юрист Вєтошкін підробляв документи на оформлення пенсій для неіснуючих осіб, а грошики привласнював. Схему допомагали реалізувати кілька його колег.
І якщо правоохоронцям вдалося затримати спільників Вєтошкіна, то сам юрист хутко зник. Усіх, кому відоме його місцезнаходження, правоохоронці просять телефонувати за номерами: 244–1002, 244–1024, 244–1053.
А тим часом у Прилуках, що на Чернігівщині, листоноша хотіла привласнити 10 тис. гривень, призначені для виплати пенсій. Жінка звернулася до міліції з заявою про те, що її на вулиці пограбував невідомий молодик, а вона ж саме несла гроші пенсіонерам! Утім оперативники вже на місці ймовірного пограбування швидко помітили, що листоноша нервує і плутається у показаннях, не може зв’язно розповісти про обставини нападу, повідомити прикмети нападника та в якому напрямку він утік. Невдовзі з’ясувалося, що листоноша має чималу заборгованість із кредитів. Тож жінка зізналася в інсценованому пограбуванні. Гроші повернуто.