Уже чотири місяці планета живе з новою хворобою — грипом А, але ще не всі країни усвідомили серйозність загрози, констатує «Євроньюз». Медики усього світу все ще не напрацювали спільних методів боротьби з поширенням вірусу А/H1N1.
Улітку, в період масового пересування людей, хвороба мандрує разом із ними. За минулий тиждень у Великій Британії «свинячим грипом» заразилися приблизно 100 тисяч осіб, тобто вдвічі більше, ніж попереднього тижня. За офіційними даними, станом на вчора хвороба забрала життя 26 британців. Міністр охорони здоров’я Великої Британії сер Ліам Дональдсон заявив у інтерв’ю Бі–Бі–Сі, що є і «відносно хороша новина: більшість інфікованих, які не мають хронічних хвороб, легко видужують». Тож зі 100 тисяч британських хворих лише 840 перебувають у шпиталях, а в тяжкому стані — 62 із них. Із учорашнього дня французькі лікарні взагалі не приймають хворих із симптомами грипу А, а передають їх під нагляд сімейних лікарів.
Позавчора на засіданні в Каїрі міністри закордонних справ арабських країн прийняли рекомендацію, щоб на цьогорічний хадж у листопаді (паломництво до священних міст Мекки і Медіни, яке щороку здійснюють приблизно три мільйони мусульман) не їхали літні та хворі люди, діти та вагітні жінки. Це має попередити поширення «свинячого грипу» в арабському світі.
Тим часом хвороба впритул підступила до наших кордонів. В Угорщині зареєстровано 29 хворих і один із них, 41–річний чоловік, нещодавно помер. Це перша жертва «свинячого грипу» в країнах Центральної Європи. В Чехії зареєстровано 32 випадки хвороби. Медики не в змозі точно передбачити розвиток пандемії, але однозначно можна сказати, що восени кількість хорих стрімко зростатиме.