Днями у Полтаві співробітники обласного Управління боротьби з організованою злочинністю спіймали, як кажуть, «на гарячому» жінку–адвоката, котра вимагала у свого клієнта хабар у розмірі 20 тисяч доларів. Наголосимо: йшлося не про традиційний і цілком легальний гонорар за послуги фахового правозахисника. За словами пані адвокатші, ці гроші вона збиралася передати «кому потрібно», щоб фактично «відмазати» свого підзахисного від реального терміну покарання за вчинений злочин. Неважко здогадатися, що «найпотрібнішими» для таких справ людьми були і залишаються судді...
Хоча в цьому випадку до служителів Феміди ланцюжок, звісно, не дійшов. Тож проти жінки порушили кримінальну справу одразу за двома статтями Кримінального кодексу — як за «хабарницькою», так і за тією, що передбачає покарання за шахрайство, тобто заволодіння чужими грошима шляхом обману. При цьому подібні «обманки» стають усе частішими. Як повідомив «УМ» начальник обласного УБОЗу Олександр Плужник, згаданий випадок вимагання хабара адвокатом — уже третій серед задокументованих його підлеглими тільки в цьому році.
Раніше в Кременчуці та Полтаві представникам цієї юридичної професії також нібито для «підмазування» суддів не вистачало, відповідно, 3,5 і 2,5 тисячі доларів. Водночас у тому ж таки полтавському УБОЗі взагалі не пригадують випадку візиту сюди громадянина із заявою про те, що хабар у нього вимагає безпосередньо суддя. Хоча про вельми специфічні умови для перемоги в окремих храмах Феміди, як і про фактично посередницькі послуги при цьому деяких адвокатів, знають чимало мешканців Полтавщини.
ДО РЕЧІ
У Дніпропетровській області за вимагання та одержання хабарів затримано двох офіцерів міліції. Як повідомляє прес–служба облпрокуратури, слідчий відділення з розслідування економічних злочинів міліції Кривого Рогу, лейтенант міліції отримав дві тисячі доларів за обіцянку не притягувати до кримінальної відповідальності громадянина, який скоїв крадіжку. Водночас інший слідчий із Дніпропетровська, капітан міліції, вимагав та отримав від підозрюваного хабар на суму три тисячі гривень за перекваліфікацію справи з метою пом’якшення покарання. Проти затриманих міліціонерів порушено кримінальні справи.