Міністерство юстиції України подало «сезонний» звіт про зміну імен–прізвищ. У першому півріччі, констатують у Мін’юсті, спираючись на статистику РАГСів, прізвища змінили 8 317 українців. Здебільшого, це жінки, які повиходили заміж. Але не тільки...
Серед неординарних доленосних змін є, наприклад, такі. Пан Гаврись, який побажав називатися Колайдером, пан Калінніков став Єменом, Ложичко змінив прізвище на Ллуусс (певно, щоб естонцям було простіше вимовляти), Мірошниченко переназвався Максвеллом, а пані Фрісман, вочевидь, борючись із побутовим антисемітизмом, стала відтепер офіційно пані Квіточка.
Екзотикою дихають і новонабуті імена. Одна з Олександр назвалася Сумейрою, Тетяна вирішила ошляхетнитися французькою приставкою — Тетяна–Констанса. Ольга спустилася на клітинний рівень і переінакшила своє ім’я на Ендорфіна. Людмила зажадала, аби коханий називав її за паспортом — Люсією. А одна з Ірин обрала невимовлюваний замінник імені — Ліірргммііллісс.
У Мін’юсті відзначають, що бажаючих «чудити» в країні дедалі меншає. Так, за звітний період кількість бажаючих змінити ім’я–прізвище зменшилася на 10 відсотків порівняно з минулим роком. Якщо 2002 року змінили прізвища чи імена 30 тисяч громадян України, то в 2003 році таких було зафіксовано понад 24 тисячі, у наступні два роки — близько 22 тисяч, у 2006–му — 21 тисяча й у 2007–му ще на тисячу осіб менше.