Віктор Ющенко не раз натякав депутатам, що прийнята ними нова «версія» Бюджетного кодексу — не те, що сьогодні потрібно країні. «Президент наголошував на необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу. Зокрема, на тому, щоб ресурси, які отримує місцева влада, розподілялися згідно з її потребами», — відзначив перший заступник голови секретаріату Президента Олександр Шлапак. За його словами, Президент упевнений, що депутатська редакція Бюджетного кодексу зокрема, «загострює конфліктність між обласними та сільськими радами»: саме обласні чиновники розподілятимуть гроші, направлені з Центру.
«Політизація і «піаризація» проблем нового Бюджетного кодексу, до яких удався уряд, непідготовленість і суєта в плані негайного впровадження його хибних положень дозволяють зробити висновок, що новий Бюджетний кодекс потрібний не як реальна реформа державних фінансів. Він потрібен як черговий передвиборчий трюк, який разом з ідеєю продовження повноважень голів органів місцевого самоврядування дорого коштуватиме нашій державі в майбутньому», — відзначив Олександр Шлапак.
Експерти зазначають, що нова версія закону вибудовує більш чітку централізовану вертикаль розподілу коштів, при якій місцева влада фактично залишається осторонь. «Цей закон дійсно закладає цікаву законодавчу колізію, коли всі гроші розподіляються з Центру. Проте, якщо логічно подумати, розподіляти кошти мусить той, хто краще обізнаний із проблемами на місцях», — вважає експерт Інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.
Розуміючи позицію Президента, Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко ще в липні заявила, що у разі непідписання закону БЮТівцям варто спробувати подолати вето, заручившись допомогою депутатів від Партії регіонів. Проте «регіонали» відмовились підтримувати колег. «Фракція Партії регіонів не голосуватиме за подолання вето Президента на Закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», — заявив учора перший віце–спікер Олександр Лавринович.
Ольга БЕВЕЗ