Донедавна в Білій Церкві злагоджено діяв наркотичний бізнес, започаткований десятьма ділками: восьмеро з них були ромами, двоє — українцями. У банді відчувався матріархат — організатором бізнесу «на ширці» була 50–річна циганка Раїса. Як повідомили «УМ» в облуправлінні з боротьби з незаконним обігом наркотиків, під її керівництвом чоловіки налагодили регулярне постачання до Білої Церкви великих партій ацетильованого опію (від п’яти до десяти літрів на тиждень). «Ширку» завозили з Закарпатської та Миколаївської областей.
За словами начальника УБНОН Київщини Костянтина Марченка, саме циганка Раїса розподіляла ролі та налагоджувала міжрегіональний оптовий наркобізнес: постачальниками з Закарпаття була сім’я знайомих циган — чоловік був кур’єром, а його дружина домовлялася про зустрічі та відповідала на телефонні дзвінки. «Аналогічна група, що виконувала ті самі функції, була створена й на Миколаївщині, проте до її складу входили українці», — зазначає полковник міліції Марченко.
Наступна ланка — збут «ширки». За цей напрям відповідали білоцерківські роми. Окрім місцевих наркоманів, «ширку» продавали ще й оптом — ділкам зі столиці та Київщини, партіями від двохсот до п’ятисот мілілітрів. Правоохоронці зазначають, що ціна на кожному з етапів за участі посередників зростала вдвічі. Дехто навіть практикував із наркоділками безготівковий розрахунок — переводив кошти до вказаного банку! І це неабияк полегшило роботу правоохоронців, адже знайдені під час обшуку платівки є чудовим доказом.
Як зазначає начальник Білоцерківського міськвідділу міліції Микола Орлюк, під час оперативних закупівель «ширки» та обшуків, правоохоронці вилучили обладнання для виготовлення наркотиків та більше 3,5 літра екстракційного опію, що дорівнює 17,5 літра опію ацетильованого. За оптовими цінами «чорного ринку», вартість вилученого складає 263 тисячі гривень. Якщо б цей товар дійшов до покупця–наркомана, загальна сума вирученого за нього прибутку дорівнювала б не менше мільйона гривень. Серед іншого в наркоторговців знайшли рушницю вінчестер, електрошокери, 200 тисяч гривень та 16 тисяч доларів США, майже півкілограма золота і 50 мобільних телефонів. Наразі вирішується питання про накладення арешту на сім їхніх автомобілів, п’ять будинків та дві квартири.
За даним фактом порушено кримінальну справу, ділкам та їхній керівниці загрожує від восьми до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
А ТИМ ЧАСОМ...
На Волині працівники Департаменту БНОН МВС спільно з місцевими колегами з СБУ викрили інтернаціональне злочинне угруповання, учасники якого налагодили міжнародний канал постачання амфетаміну з Нідерландів та створили розгалужену мережу його розповсюдження на території України. До складу групи входили голландець та кілька вінничан. Під час спецоперації на пропускному пункті «Ягодин–Авто», оглянувши автомобіль гостя, правоохоронці знайшли 2,3 кілограма амфетаміну, що за цінами «чорного» ринку коштує понад 575 тисяч гривень. За цим фактом порушено кримінальну справу за ознаками ч. 3 ст. 305 КК (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів). Вирішується питання про арешт автомобілів «Мерседес–Спрінтер» та «Форд–Мондео», а також двох квартир наркоділків у Вінниці.