У податковій впевнені, що указ Президента щодо посилення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (той самий, контроль за виконанням якого «повісили» на Раду Нацбезпеки, як писала «УМ») вже приносить неабиякі результати. За словами заступника голови — начальника слідчого управління податкової міліції ДПА України Миколи Джиги, податкова міліція посилила перевірки на предмет фальсифікату, щоденно слідчі податкової міліції порушують п'ять-шість кримінальних справ, найбільше в Одеській, Запорізькій областях та в Севастополі. При цьому виявляється чимало цікавих фактів. Наприклад, у Криму (до речі, один із фальсифікатонебезпечних регіонів) податківці зненацька захопили громадянку, яка якраз займалась розливанням псевдогорілки по пляшках. У підвалі її будинку було кілька тисяч пляшок вже готового сурогату та більше п'ятисот літрів нерозведеного спирту. Медична експертиза довела, що рідина в пляшках, яка, звісно, суперечить усім санітарним нормам, могла зіпсувати життя любителям дешевого «підігріву».
Як повідомляє слідче управління ДПА, не меншими масштабами відрізняються і нечисті на руку підприємці Севастополя. Не так давно слідчі податкової цього південного регіону «накрили» підпільний цех у приміщенні абсолютно легальної фірми, яка займалась виготовленням алкогольних напоїв. Паралельно із офіційно задекларованим заняттям фірма розливала напій «Гуцульський», на який не було не те що ліцензії, а взагалі жодного документа. Слідчі підрахували, що приготовлені для розливу півтори тисячі декалітрів «Гуцульського» «тягли» на 150 тисяч гривень.
А в Одесі фальсифікатом займаються сімейними підрядами. Нещодавно слідчими податкової міліції була розкрита справа, де головними учасниками виступали мама і син. Молодий чоловік розводив спирт, а його мати, як справжній менеджер, шукала ринок збуту серед місцевих «випивох». Коньяки та горілку жінка реалізовувала на три-чотири гривні дешевше за справжні магазинні, отже, особливих проблем із клієнтурою не мала. Навряд чи хтось із клієнтів одеситки зацікавився тим, що на пляшках із іноземними етикетками були наклеєні акцизні марки старого зразка.