Днями в Мюнхені 12 великих компаній та банків підписали угоду вартістю 555 млрд. доларів про будівництво в пустелі Сахара на півночі Африки гігантської електростанції, яка працюватиме на енергії Сонця і до 2050 року задовольнятиме 15 відсотків потреби Європи на електроенергію. Серед підписантів переважають німецькі концерни, зокрема Siemens, RWE, Deutsche Bank, але до них також приєдналися швейцарський ABB, іспанський Abengoa та алжирський Cevital.
Наразі не відомо, які саме регіони Сахари будуть покриті сотнями електростанцій на сонячних батареях та з сонячними колекторами загальною потужністю 100 гігаватів. Наразі найбільший енергетичний проект ХХІ століття отримав назву Desertec (скорочення від «Пустельні технології»). Голова наглядової ради цього фонду Герхард Кніз спростував уже виниклі підозри, що ця інвестиція збільшить енергетичну залежність європейців від країн із нестабільними режимами.
Єдине «але» — на повну реалізацію проекту знадобиться близько 40 років.
Швейцарські компанії вже просунулися значно далі в реалізації іншого подібного масштабного проекту під назвою The Solar Island («Сонячний острів»), який здійснюється в районі Рас аль–Хайма в Об’єднаних Арабських Еміратах. Велетенські острови з сонячних дзеркал будуть встановлені не на суші, а на морі, на висоті 20 метрів над водою. Сонячні панелі здатні повертатися за сонцем, мов соняшники. «Острови» діаметром п’ять кілометрів кожен розробляє Швейцарський центр електроніки та мікротехнологій у місті Нойшатель.