Центрально–міський суд Макіївки відхилив скаргу Максима Касьянова, який підозрюється у привласненні компенсації для дітей Світлани Зайцевої, про незаконне порушення проти нього карної справи. Тепер перипетіями навколо зникнення солідної суми грошей (350 тисяч гривень) займеться слідство. І якщо вину підозрюваного вдасться довести, йому загрожує позбавлення волі від 5 до 12 років.
Згадані події в суді переконують, що крапку в резонансній і «довгограючій» справі Світлани Зайцевої ставити рано. Як неодноразово писала «УМ», мешканку Макіївки, матір трьох дітей, Світлану Зайцеву ще в 2001 році незаконно засудили. Жінку звинуватили у вбивстві, до якого вона не мала ніякого стосунку, і запроторили за ґрати. Згодом правоохоронці таки знайшли справжнього вбивцю, і нещасну випустили на волю. Та жінка, яка у в’язниці захворіла на туберкульоз, невдовзі померла, залишивши сиротами трьох малолітніх дітей. Бабуся сиріт Тетяна Бережна почала домагатися компенсації за незаконне засудження доньки. У цьому їй допомагав відомий донецький адвокат Сергій Салов.
Нарешті суд виніс рішення про виділення потерпілій сім’ї компенсації у розмірі двох мільйонів гривень. Однак невдовзі Тетяна Бережна померла, і кошти для неповнолітніх дітей перейшли до прабабусі Євдокії Оболенських. Тоді ж із жінкою поважного віку почав тісно співпрацювати колишній прес–секретар Сергія Салова Максим Касьянов. Саме його прабабуся і звинувачує у привласненні грошей. «Він настільки втерся до мене в довіру, що на його прохання я дала генеральну довіреність, за якою він отримав у банку спочатку 300 тисяч гривень, а потім останні 50 тисяч, щоб віддати їх потім мені, — стверджує у своїй заяві до прокуратури Євдокія Оболенських. — Та після цього взагалі втратив до мене та моїх правнуків будь–який інтерес: перестав ходити до суду, де був нашим представником, не ходить до нас, не відповідає на телефонні дзвінки».
Приблизно те ж саме 78–річна прабабуся дітей Світлани Зайцевої написала і в зверненні до уповноваженої Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової. Як скаржиться жінка, з отих 350 тисяч гривень молодий помічник приніс їй усього п’ять тисяч доларів. А інші кошти буцімто витратив на... засоби масової інформації та суддів. Сам же Максим Касьянов категорично заперечує привласнення грошей. «Жодної копійки в банку я не отримував ні з рук касира, ні з інших рук когось із працівників банку», — заявив він журналістам. Також, само собою, порушення проти нього карної справи він вважає незаконним.
Утім правоохоронці дещо іншої думки. «У своїй заяві Євдокія Оболенських вказує безпосередньо на Максима Касьянова, — розповів старший помічник прокурора Макіївки Віктор Лаврищев. — Є також пояснення касира, який свідчить, що при видачі грошей з Оболенських також перебував і Касьянов. Таким чином, порушено карну справу проти конкретної особи». Не сумнівається в тому, що вину Максима Касьянова вдасться довести і адвокат Сергій Салов, який брав участь у засіданні суду як представник Євдокії Оболенських. Причому, кажуть очевидці, перед початком суду він навіть пообіцяв своєму опоненту: мовляв, якщо не «посадить» того за ґрати, то привселюдно... з’їсть своє адвокатське посвідчення.
Рішення суду про відхилення скарги Максим Касьянов тепер має намір оскаржити в Апеляційному суді Донецька. «Мене втішає, що це буде суд у Донецьку, а не в Макіївці, де розраховувати на законність не варто», — каже він, натякаючи на правоохоронців, які свого часу незаконно посадили до в’язниці Світлану Зайцеву.