Розбився літак Тегеран–Єреван: близько 150 загиблих
Коли версталося це число «УМ», надійшла новина про катастрофу пасажирського Ту–154і з приблизно 150 особами на борту. Всі пасажири загинули — таку попередню інформацію подала агенція «Франс пресс» із посиланням на іранську поліцію. За п’ять годин після катастрофи пожежники ще гасили залишки літака.
Лайнер прямував із Тегерана до Єревана і мусив прибути до вірменської столиці о 12.00. Аварія сталася на іранській території, в районі адміністративного центру провінції — міста Казвін.
США вважають, що Медведєв з’їздив недоречно
Учора на факт візиту 13 липня президента Росії Дмитра Медведєва до Південної Осетії (нагадаємо: де–юре — території все–таки грузинської) відгукнувся Держдепартамент США. Офіційний представник Держдепу Ієн Боуг Келлі назвав цей візит «недоречним». «Я не думаю, що ця поїздка була хоч якимось кроком уперед з точки зору забезпечення стабільності в регіоні», — цитує пана Келлі «Ассошейтед пресс». Розбіжності в підходах Кремля та Білого дому щодо Грузії, нагадав Келлі, зберігаються, і «сам факт цього візиту віддзеркалює базові розбіжності в наших позиціях». Представник зовнішньополітичного відомства США нагадав, що світ не визнає незалежності Південної Осетії та Абхазії, й єдиною країною, яка визнала це, окрім Росії, є Нікарагуа.
Спостерігачі ООН залишили Грузію
Учора останні спостерігачі ООН залишили Грузію. Це сталося через місяць після офіційного закінчення мандату дії. Минулого місяця Рада Безпеки ООН не спромоглася продовжити мандат 130 спостерігачів, оскільки Росія наклала вето на прийняття такого рішення. Посланці ООН відстежували припинення вогню між Грузією та Абхазією впродовж останніх 16 років.
Закінчився «політ на Марс»
Позавчора шестеро добровольців (четверо росіян, француз та німець) залишили в Москві космічну капсулу, в якій імітувався політ на Марс. Експериментатори провели в ній без жодного контакту з зовнішнім світом 105 днів. Таким чином вивчалися можливості спільного тривалого проживання групи людей у вузькому замкненому просторі, як це відбуватиметься під час пілотованого польоту на Марс. Утім за 105 днів до Марса не долетіти, тому на другому етапі експерименту інша група добровольців проведе в таких умовах безперервно 520 діб.