На новому етапі прогресу. Уперше в історії українського футболу головним тренером збірної став іноземець
За місяць до старту чемпіонату світу національні збірні почали оголошувати свої заявки для участі в турнірі. >>
Олександру Петріву до снаги підняти український прапор і над Осієком. (Фото Рейтер.)
Упродовж найближчих двох тижнів хорватське місто Осієк, що поблизу кордону з Сербією, прийматиме чергову континентальну першість стрільців. Українська команда прибула на Балкани представницькою делегацію у складі 31 спортсмена, аби підтвердити високе реноме вітчизняної кульової стрільби. На попередньому турнірі дворічної давнини наші снайпери посіли перше командне місце, тож потрібно постаратися, аби зберегти лідерський статус.
У тому, що з Осієка українці повернуться з нагородами, сумнівів немає. До Хорватії головний тренер Анатолій Кукса повіз одразу трьох олімпійських чемпіонів: чернігівка Олена Костевич тріумфувала в Афінах–2004 у стрільбі з пістолета, львів’янин Олександр Петрів здобув «золото» у Пекіні–2008 пістолетом, а кримчанин Артур Айвазян — гвинтівкою. Тут же й срібний призер Ігор–2008 у вправі з гвинтівкою донеччанин Юрій Сухоруков, його колега по зброї — переможниця травневого етапу Кубка світу в Мюнхені Дарина Шитко. (До речі, Костевич також перемогла в Німеччині на дистанції 10 метрів.) Тарас Магмет з Івано–Франківська так само є тріумфатором етапу світового Кубка, але в Мілані. Він, як і львів’янин Роман Боднарук, змагатиметься у стрільбі зі швидкісного пістолета. Разом із Петрівим ця трійця є чи не найголовнішими претендентами на перемогу у своєму виді. А ще ж є амбітна молодь — скажімо, рівнянин Андрій Сокіл чи киянка Мар’яна Пелих, які вперше змагатимуться на турнірі подібного рівня і прагнутимуть зарекомендувати себе якомога краще.
До європейського чемпіонату наші стрільці готувалися у Львові, де провели неповний збір: замість двотижневої підготовки обмежились десятьма днями. Причина банальна — проблеми з фінансуванням. Із цієї ж причини українці пропустили етапи Кубка світу в Південній Кореї та Китаї — занадто дорого туди літати. Більше того, до останнього моменту не було відомо, чи поїде збірна до Хорватії взагалі! Окрім витрат на переїзд, потрібно зробити внесок за кожного спортсмена в розмірі 150 євро. Але гроші таки знайшлися — практично в останній день.
«Ми їдемо до Хорватії найсильнішим складом, без втрат. Тому обов’язково добудемо медалі», — розповів напередодні вояжу досвідчений Петрів. Сам він змагатиметься у кількох дисциплінах, у тому числі і зі швидкострільним пістолетом на відстані 25 м — саме цей вид приніс галичанину олімпійське «золото».
За місяць до старту чемпіонату світу національні збірні почали оголошувати свої заявки для участі в турнірі. >>
Заключний тур чемпіонату України-2025/2026 аж ніяк не буде переповнений напруженими подіями. >>
Представники вітчизняної кульової стрільби вже не перший раз стабільно приносять Україні медалі найвищого рівня — від Олімпійських ігор та чемпіонатів світу до континентальних форумів. >>
Із перервою в кілька тижнів дві найсильніші українські тенісистки послідовно тріумфували на турнірах WTA найвищої категорії. >>
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>
Із неймовірним результатом для хокейної збірної України завершився чемпіонат світу в дивізіоні ІА. >>