Підготовка до 18–ї річниці незалежності України розпочалася ще кілька місяців тому. Ще наприкінці травня Президент України підписав указ, згідно з яким у столиці 24 серпня заплановано проведення традиційного військового параду. Тим часом у Міністерстві оборони України вже другий місяць поспіль сушать голови, за які кошти провести свято.
Проте, попри брак фінансування, вже розпочалися репетиції солдатів. Як повідомили «УМ» у міністерстві, свято хочуть розпочати із проходження піших строїв, а також виїзду на Хрещатик і Європейську площу військової техніки. Ще за чинного міністра оборони Юрія Єханурова планували, що на параді покажуть 21 одиницю наземної військової техніки і 37 літальних апаратів, зокрема вісім вертольотів. «Цей формат святкування залишається і по сьогодні в силі», — повідомили «УМ» у прес–службі Міністерства оборони. Окрасою ж військової техніки до Дня незалежності України повинен стати новий танк «Оплот», унікальна розробка Харківського заводу ім. Малишева і конструкторського бюро Морозова. Усі охочі зможуть безкоштовно сфотографуватися біля бойових машин.
У Львові ж 24 серпня не лунатиме військовий марш. До Дня незалежності у центрі міста має з’явитись заквітчаний символ міста — лев. Металевий каркас царя звірів зараз виготовляють у Голландії. Заввишки 2,5 метра, лев буде оздоблений 2500 квітками. А на Полтавщині святкування матиме більш офіційний характер. Так, 24 серпня в Полтаві планують відкрити пам’ятник гетьману Івану Мазепі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Стяг розміром з футбольне поле
До 20–ї річниці незалежності України 2011 року в столиці планують установити національний прапор вагою п’ять тонн. Такий намір днями озвучив перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Анатолій Голубченко, зазначивши, що, за дорученням Президента України Віктора Ющенка, в міськдержадміністрації вже думають над створенням майданчика з величезним стягом. Як варіант розглядають територію біля Центрального ботанічного саду ім. Гришка або навіть у самому Ботсаду. Найближчим часом буде створено робочу групу, яка поїде до столиці Азербайджану вивчати тамтешній досвід у цій справі. Там п’ятитонний прапор установили на флагштоці заввишки 125 метрів.