Усі вони скуштували апетитні тістечка «Банановий пагорб». Зроблені в місцевому кондитерському цеху ласощі продавали у трьох мукачівських кафе. З’ївши їх, 23 людини, в тому числі діти від шести до одинадцяти років, через лічені години опинились на лікарняному ліжку з гострою кишковою інфекцією. Як повідомили «УМ» у Міністерстві охорони здоров’я, станом на вчора у трьох дітей, які перебувають в обласній дитячій лікарні, вже підтверджено сальмонелу ентеритідіс. Тим часом у дорослих, які госпіталізовані в Мукачівській центральній районній лікарні, також невтішні діагнози. «Стан хворих задовільний, — повідомив «УМ» телефоном заступник головного лікаря Мукачівської центральної районної лікарні Мирослав Гавришко. — У чотирьох хворих ми виявили сальмонельоз. В одного — сальмонела ентеритідіс, у трьох із них ми діагностували сальмонелу групи «Д», з якою людина може жити все життя і не знати про це. Тому не факт, що хворі заразились саме в кафе».
Найважчі пацієнти — 85–річний дідусь, який на свій день народження вирішив поласувати тістечками, і 72–річна бабуся. За словами Мирослава Гавриловича, у них кишкова інфекція протікає нетипово. Загалом же більшу частину пацієнтів лікарі невдовзі відпустять додому.
Тим часом міська санітарно–епідеміологічна станція закрила згадані харчувальні заклади через підозру на недотримання правил гігієни. «Кафе ми закрили, проводимо заключну дезінфекцію, перевіряємо працівників цих закладів харчування, людей, які контактували з хворими, намагаємось встановити джерело інфекції», — сказав «УМ» завідувач епідеміологічного відділення Мукачівської міської санепідемстанції Віктор Малахов. У Мукачівській СЕС повідомили, що результати аналізів хворих будуть відомі через три доби. Лікарі–інфекціоністи припускають, що причиною отруєння тістечками в Мукачеві могли стати неправильно оброблені яйця, заражені сальмонелою. «Найчастіше сальмонельоз викликають яйця, — припустив у розмові з «УМ» головний лікар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко. — Це також могли бути сметана, вершки, сир чи масло...».