Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Так Сабін Лісіцьки тішилася своїй сенсаційній перемозі. Але вчора її зупинили. (Фото Рейтер.)
На Уїмблдонському турнірі нарешті трапилась подія, яку очікували чи не всі тенісні уболівальники. Ні, справа зовсім не в «прольотах» «сіяних» (хоча й цього вистачає). Нарешті тут побачили в дії розсувний дах, який відтепер захищає центральний корт від дощу. Під час протистояння росіянки Дінари Сафіної та француженки Амелі Моресмо в четвертому раунді лондонське небо позавчора вирішило внести свою частку до видовищності поєдинку і послало на землю опади. Працівники корту зреагували миттєво, і незабаром зустріч продовжилась під накриттям.
Українським любителям тенісу залишається тішитись хіба такими подіями. Адже остання наша представниця припинила боротьбу того ж дня. На шляху до понеділкового двобою Марія Коритцева у парі з білорускою Тетяною Пучек у матчі другого раунду в суботу в напруженому поєдинку взяли гору над дуетом, у складі якого виступала сильна данка Каролін Возняцьки. А от слабші суперниці — італійка Таня Гарбін та німкеня Крістіна Барруа — стали Коритцевій і Пучек поперек дороги: огріхи в грі та упередженість судді, яка винесла кілька суперечливих рішень на користь «ненашої» пари, не дозволили Коритцевій повторити минулорічне досягнення і вийти в третій раунд Уїмблдону.
Ще раніше зачохлила ракетку Катерина Бондаренко. Після невдач в одиночному та парному розрядах вона спробувала свої сили в міксі, але й тут припинила боротьбу ще в першому раунді. Цікаво, що її кривдницею стала пара, де виступала англійська українка Олена Балтача, яка раніше обіграла Олену, старшу сестру Катерини.
Утім українське представництво на Уїмблдоні не припинилося: бажаючі можуть повболівати за наших спортсменів у юніорському турнірі. Україну тут представляють Станіслав Поплавський та Марія Заневська. Киянин уже пробився до другого раунду одиночного розряду та паралельно змагатиметься в парі. У дуеті боротиметься й одеситка, яка в «одиночці» боротьбу вже припинила.
У дорослому одиночному розряді чи не найбільшою сенсацією наразі є виступ молодої німкені Сабін Лісіцьки, яка в третьому та четвертому раундах «знімала скальпи» з тенісисток першої десятки «посіву». Спочатку Сабін декласувала переможницю цьогорічного «Ролан Гарроса» — росіянку Світлану Кузнєцову, а потім відправила на трибуни й данку Возняцьки. «Я була дуже здивована, як багато я можу і як вдало граю», — розповідала після перемог 19–річна тенісистка. Справжню її силу вчора показало протистояння з Дінарою Сафіною — першим номером рейтингу WTA. Лідерка «посіву» таки поставила Лісіцьки «на місце», пройшовши таким чином до півфіналу.
ТАБЛО
Уїмблдонський турнір (Лондон). Призовий фонд — 12 млн. 550 тис. фунтів стерлінгів. Найцікавіші матчі
Чоловіки. Третій раунд. Федерер (Швейцарія, 2) — Кохлшрайбер (Німеччина, 27) — 6:3, 6:2, 6:7, 6:1; Карлович (Хорватія, 22) — Тсонга (Франція, 9) — 7:6, 6:7, 7:5, 7:6. Четвертий раунд. Хаас (Німеччина, 24) — Андрєєв (Росія, 29) — 7:6, 6:4, 6:4; Федерер — Содерлінг (Швеція, 13) — 6:4, 7:6, 7:6; Карлович — Вердаско (Іспанія, 7) — 7:6, 6:7, 6:3, 7:6; Х’юїтт (Австралія) — Штепанек (Чехія, 23) — 4:6, 2:6, 6:1, 6:2, 6:2.
Жінки. Третій раунд. Сафіна (Росія, 1) — Фліпкенс (Бельгія) — 7:5, 6:1; Лісіцьки (Німеччина) — Кузнєцова (Росія, 5) — 6:2, 7:5; Оудін (США) — Янкович (Сербія, 6) — 6:7; 7:5, 6:2. Четвертий раунд. Сафіна — Моресмо (Франція, 17) — 4:6, 6:3, 6:4; Азаренко (Білорусь, 8) — Петрова (Росія, 10) — 7:6, 2:6, 6:3; В. Уїльямс (США, 3) — Іванович (Сербія, 13) — 6:1, 0:1 (відмова сербки через травму); Лісіцьки — Возняцьки (Данія, 9) — 6:4, 6:4; Ск’явоне (Італія) — Раззано (Франція, 26) — 6:2, 7:6. 1/4 фіналу. Сафіна – Лісіцьки — 6:7, 6:4, 6:1; В. Уїльямс — А. Радванська (Польща, 11) — 6:1, 6:2.
Пари. Другий раунд. Марія Коритцева/Тетяна Пучек (Україна/Білорусь) — Каролін Возняцьки/Сорана Кірстя (Данія/ Румунія) — 4:6, 7:6 (8), 6:4. Третій раунд. Коритцева/Пучек — Крістіна Барруа/Таня Гарбін (Німеччина/Італія) — 3:6, 4:6.
Мікст. Перший раунд. Олена Балтача/Джеймс Окленд (В. Британія) — Катерина Бондаренко/Тревор Перрот (Україна/США) — 7:6, 6:2.
Юніори. Перше коло. Дівчата. Марина Заневська (Україна) — Шанель Сімондс (ПАР, 14) — 4:6, 2:6. Хлопці. Станіслав Поплавський (Україна) — Рікі Маклехлан (Нова Зеландія) — 6:4, 6:2.
* * *
Жіночий турнір серії ITF. Перімо (Франція; призові — 25 тис. доларів). Фінал. Юлія Вакуленко (Україна, 2) — Софі Фергюссон (Франція, 4) — 6:2, 7:5.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>