Сильні дощі і шквалисті пориви вітру стали причиною знеструмлення 293 населених пунктів одразу в кількох областях правобережної України. Так, у Вінницькій області без світла залишилось 122 населені пункти, у Рівненській — 90, у Волинській — 27. «Зачепило» також Івано–Франківську і Львівську області — через аварійне вимкнення автоматики на трансформаторних підстанціях тут потерпали мешканці 14 населених пунктів. Рухаючись далі на схід територією України, негода поступово втрачала потужність. Проте силу стихії встигли відчути на собі мешканці ще кількох регіонів: вимкнення електропостачання сталося у Житомирській, Київській і Чернігівській областях, на Хмельниччині та Одещині.
Еменесники повідомляють про низку пожеж, що сталися внаслідок влучання блискавиці у будівлі. Зокрема, згоріли господарські приміщення у трьох селах Любомльського району на Волині. Значно більше клопотів завдала вчорашня негода мешканцям Могилів–Подільського району Вінниччини: тут іще не встигли оговтатись після потужного буревію 23 червня — тоді, нагадаємо, вітром зірвало покриття із 85 будівель, було знищено врожай на 300 гектарах присадибних ділянок — аж ось дощі вкотре заливають пошкоджені будинки.
СУСІДИ
Польща і Румунія по коліна у воді. Чехія — по шию
Повені, спричинені сильними зливами, продовжують тероризувати сусідню Польщу. За даними інформагенції ПАП, ураган, що пронісся в унісон із дощем, став причиною загибелі чоловіка в містечку Мелец на півдні країни.
Тим часом у Чехії, яка найбільше в Центральній Європі постраждала від стихії, нарахували вже 12 загиблих. Не падає рівень води у річці Влтава, на якій стоїть Прага, тож є небезпека повторення повені 2002 року, коли вода залила навіть історичну частину чеської столиці.
Зливи мордують і сусідню з Україною Румунію. Як передає ІТАР–ТАКС, у Бухаресті чотири особи отримали поранення від удару блискавки. Два департаменти на півдні Румунії стоять затоплені.
А знаменитий віденський музей «Альбертіна», який володіє унікальною колекцією гравюр Альбрехта Дюрера, у четвер та п’ятницю евакуйовував свої спецфонди з австрійської столиці у більш суху частину країни.