Процес рекапіталізації банків, який стартував в Україні, наразі містить у собі більше запитань, ніж відповідей. Проблема, над якою нині міркують Кабмін і Нацбанк: хто очолить новопридбані державні фінустанови. Битву між окремими персонами та лобістськими угрупованнями ведуть із застосуванням тіньових та політичних важелів.
Найпривабливішим виявився банк «Київ» — за ним числиться багато будівельних майданчиків у столиці. За неофіційною інформацією, «Київ» пообіцяли групі Богдана Губського. Очолити фінустанову мав голова спостережної ради банку «Велес» Олександр Сингаївський. Експерти поставилися до цієї кандидатури, м’яко кажучи, скептично — мовляв, замало у людини досвіду для роботи у значно більшому банку. Вчора стало відомо: цей скепсис розділила і комісія Нацбанку, яка вивчає подані Кабміном кандидатури — кандидатуру Сингаївського відхилили. За нашою інформацією, цей факт неабияк розлютив пана Губського. Відтепер «торги» за «Київ» між урядом і фінрегулятором вийдуть на якісно новий рівень.
Кандидатура на керівника «Родовід банку» — Сергій Щербина. На думку експертів — також дивна. Стверджують, що пан Щербина пов’язаний з одним з акціонерів банку «Надра». Який, як відомо, також перебуває у черзі на рекапіталізацію. Але оздоровлення «Надр» вимагає значно більшої суми грошей.
Колишній «горбалівський» «Укргазбанк» (належав народному депутатові від Партії регіонів Василеві Горбалю) став місцем політичного компромісу. Його очільником має стати Олександр Морозов: так званий президентський ставленик в «Ощадбанку» позбувся своєї посади після конфлікту з тодішнім Прем’єр–міністром Віктором Януковичем. Свого часу пан Морозов гостро критикував Юлію Тимошенко, але, мабуть, із того часу зарікся конфліктувати з прем’єрами. Принаймні в наглядову раду «Ощадбанку», а потім і на посаду керівника «Укргазбанку» Олександра Морозова рекомендувала саме Юлія Володимирівна.